Bieg „Ku Niepodległej” w Kamieńcu Ząbkowickim [foto]

Bieg „Ku Niepodległej” w Kamieńcu Ząbkowickim

Bieg „Ku Niepodległej” w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: mwinnik / em24.pl

66 osób wystartowało w Bieg „Ku Niepodległej”, który odbył się 10 listopada w Kamieńcu Ząbkowickim. Zawodnicy na trasie sprawdzili też swoją wiedzę z historii kraju.

W czterech miejscach na trasie uczestnicy biegu odpowiadali na pytania z zakresu historii Polski. Mieli do wyboru odpowiedzi A, B, C. Padały pytania o to kto był pierwszym królem Polski, w którym roku Polska odzyskała niepodległość, jak miał na imię koń Józefa Piłsudskiego oraz pod zaborami jakich krajów znajdowała się Polska. Dopiero poprawna odpowiedź pozwalała biegaczowi na kontynuowanie biegu.

Trasa prowadziła spod Gminnego Centrum Kultury przez park wokół pałacu Marianny Orańskiej, a meta znajdowała się w miejscu startu. Tam na zawodników czekały kiełbaski z ogniska, grochówka i słodki poczęstunek.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Radosław Panek, który pokonał trasę dokładnie w 21 minut. 26 sekund po nim biegu ukończył Bartosz Panek. Obaj to mieszkańcy Kamieńca Ząbkowickiego. Podium uzupełnił Dariusz Orzoł z Zawidowa z czasem 22 minuty i 4 sekundy

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Kuśmierek z Chałupek (gm. Kamieniec Ząbkowicki) z czasem 26 minut i 49 sekund. Na drugim stopniu podium stanęła Julia Mazur z Kamieńca Ząbkowickiego (czas: 28 minut i 47 sekund), a na trzecim Beata Orzoł z Zawidowa (czas: 33 minuty i 16 sekund).

Troje najlepszych biegaczy otrzymało nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik biegu pamiątkowy medal. Wyróżniono także Franciszka Kornasia (Ząbkowicka Grupa Biegowa Frankenstein), który zajął czwarte miejsce w klasyfikacji OPEN i był najlepszy wśród dzieci. Organizatorzy, będąc pod wrażeniem świetnego biegu chłopca wręczyli mu puchar.