Express-Miejski.pl

Program „Od Niepodległości do Wolności” w Ziębicach

Program „Od Niepodległości do Wolności” w Ziębicach fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

25 października w Ziębicach odbył się program „Od Niepodległości do Wolności” zrealizowany w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce przy Pomniku Orła Piastowskiego. Uczniowie ziębickich szkół oraz mieszkańcy rozwinęli ogromną flagę Polski przy akompaniamencie orkiestry dętej. Kolejnym punktem programu było posadzenie drzewa przy Placu Wolności w Ziębicach w ramach akcji „Eko-historia-100 drzew na stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018”.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta do Ziębickiego Centrum Kultury, gdzie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach. Na koniec wysłuchano koncertu finalistów I Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

W trakcie uroczystości można było obejrzeć wystawę fotograficzną „Jesteśmy biało-czerwoni”. Projekt był realizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach programu „Godność, wolność, niepodległość”. Szkoła podstawowa nr 2 otrzymała dofinansowanie na organizację obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. UMiG Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA