B-klasa: Mecz na szczycie dla Wieży, Perła słabsza od lidera z Kudowy-Zdroju [foto]

B-Klasa: Perła Płonica 1:3 (0:1) Czermna Kudowa-Zdrój

B-Klasa: Perła Płonica 1:3 (0:1) Czermna Kudowa-Zdrój fot.: mwinnik / em24.pl

GLKS Kamiennik rozbił Spartakusa Byczeń i wciąż lideruje w trzeciej grupie wałbrzyskiej B-klasy. W grupie czwartej od wygranej do wygranej kroczy Czermna Kudowa-Zdrój.

W dziesiątej kolejce trzeciej grupy B-klasy hit kolejki miał miejsce w Rudnicy, gdzie miejscowa Wieża mierzyła się z Henrykowianką Henryków. Obie ekipy w poprzednim sezonie występowały jeszcze na boiskach A-klasy i mają aspiracje powrotu na wyższy poziom. Choć do przerwy to goście prowadzili 1:0, to mecz ostatecznie zakończył się triumfem miejscowych. Rudniczanie od 40. minuty grali w przewadze jednego zawodnika i po zmianie stron zdołali przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W innych meczach obyło się bez niespodzianek. W derbach gminy Ziębice Victoria Dębowiec pokonała 4:1 Błękitnych Niedźwiedź, Cis Brzeźnica pokonał Agrowiec Starczówek, Zamek II Kamieniec Ząbkowicki okazał się lepszy od Przedborowianki Przedborowa, a lider z Kamiennika wysoko wygrał ze Spartakusem Byczeń. Przymusową pauzę odbywała ekipa z Owiesna, a przedwcześnie zakończył się mecz w Niemczy, gdzie gospodarze przegrywając 1:2 już na początku drugiej połowy zdekompletowali się.

Liderem tabeli jest ekipa z Kamiennika z 24 punktami. W grupie pościgowej znajdują się rezerwy Zamka Kamieniec Ząbkowicki, Wieża Rudnica oraz Henrykowianka Henryków, które zgromadziły po 21 oczek.

B-klasa, gr. III - Wałbrzych, 10. kolejka - 28 października:

Victoria Dębowiec - Błękitni Niedźwiedź 4:1
Bramki: Paweł Giza, Marek Zięba, Jan Harasimowicz, Artus Kumorek (bramka samobójcza) - Dominik Krzywy

Agrowiec Starczówek - Cis Brzeźnica 0:2
Bramki: Jakub Kizik x2

Wieża Rudnica - Henrykowianka Henryków 2:1
Bramki: Marcin Stachura, Remigisz Markiel - Kamil Antkowiak

Zamek II Kamieniec Ząbkowicki - Przedborowianka Przedborowa 2:0
Bramki: Dariusz Mieszkalski, Grzegorz Czachor

Niemczanka Niemcza - Znicz Lubnów 0:3 v.o (gospodarze zdekompletowali się około 50 min przy stanie 1:2)
Bramki: Bartosz Kowerko - Bogdan Dechnik, Marek Dechnik

Spartakus Byczeń - GLKS Kamiennik 1:7
Bramki: Jan Kłyniuk - Karol Centomirski (x2), Daniel Jędral (x2), Mateusz Czerepak, Bartłomiej Jędral, Marcin Komar

Błękitni Owiesno - pauza

W grupie czwartej kolejne punkty w tym sezonie zdobyli gracze Piaska Potworów. Podopieczni Artura Oczkosia pokonali 2:1 Zrzeszonych z Niwy. W innych pojedynkach Czarni Braszowice tylko zremisowali w Szczytnej, zdobywając wyrównującego gola kilka minut przed końcem gry. Orzeł Mąkolno podzielił się punktami z ekipą z Wambierzyc, Perła Płonica musiała uznać wyższość liderującej Czermnej z Kudowy-Zdrój, a Unia II Złoty Stok wysoko uległa wiceliderowi z Tłumaczowa. Przymusową pauzę odbywała ekipa ze Starego Waliszowa.

Po dziewiątej serii spotkań Czermna ma pięć oczek przewagi nad Granicą. Na trzeciej pozycji są Czarni, którzy do lidera tracą siedem punktów. Piątą pozycję w tabeli okupuje ekipa z Mąkolna, siódmą Perła Płonica. Po kolejnej wygranej Piasek jest dziewiąty, a kolejna seria porażek rezerw złotostockiej Unii spowodowała, że plasują się oni na przedostanim dziesiątym miejscu.

B-klasa, gr. III - Wałbrzych, 9. kolejka - 28 października:

Hutnik Szczytna - Czarni Braszowice 2:2
Bramki: Adam Ryncarz, Paweł Trojan - Zbigniew Gancarczyk, Piotr Tracz

Granica Tłumaczów - Unia II Złoty Stok 8:2
Bramki: Arkadiusz Wardak x3, Wojciech Domagała x2, Mirosław Karpierz x2, Dariusz Jarosz - brak danych

Orzeł Mąkolno - LKS Wambierzyce 4:4
Bramki: Radosław Kędzierski x2, Mateusz Nowak, Janusz Śleziak - Mateusz Hebra, Maciej Miszczak, Wojciech Frąk x2

Piasek Potworów - Zrzeszeni Niwa 2:1
Bramki: Maciej Pruś, Dariusz Michorczyk - Marcin Krajewski

Perła Płonica - Czermna Kudowa Zdrój 1:3
Bramki: Marek Haber - Mateusz Gnojnicki x2, Jędrzej Śliwa