Express-Miejski.pl

Zawieszenie wiechy w nowo powstającej siedzibie zakładu Baud Polska w Ząbkowicach Śląskich [foto]

Zawieszenie wiechy i wizyta w nowo powstającym zakładzie Baud Polska w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na terenie powstającego zakładu firmy Baud Polska przy ul. Kamienieckiej w Ząbkowicach Śląskich zgodnie z tradycją, odbyło się zawieszenie wiechy.

Uroczystość miała miejsce 17 października. Na zaproszenie Michaela Bystrona -dyrektora Baud Polska odpowiedzieli Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich, radni gminy Ząbkowice Śląskie, starosta Roman Fester, przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Irena Balikowska - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Ryszard Pawłowski - dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich, aktualni pracownicy firmy, która wciąż ma jeszcze swoją siedzibę na ul. Waryńskiego, a także przedstawiciele spółki Atlas Ward z Wrocławia, która jest głównym wykonawcą inwestycji.

Michael Bystron witając wszystkich gości podziękował za obecność i wspólnie z przedstawicielem firmy z Francji, przedstawił historię Baud Industries oraz plany na przyszłość jeśli chodzi o powstający zakład przy ul. Kamienieckiej. Zakład już na początku 2019 roku ma zmienić swoją siedzibę i przenieść się do budowanego obiektu, który od kilku miesięcy powstaje w Ząbkowickiej Podstrefie Ekonomicznej.

Szef firmy podkreślał, że budową obiektu zajmują się lokalne firmy, a nowoczesny zakład Baud Polska nie będzie tylko miejscem pracy, ale też miejscem, gdzie pracownicy firmy będą mogli spędzić swój czas wolny. W planach jest budowa kawiarni i siłowni na terenie obiektu, a także boiska do piłki nożnej przed zakładem.

Docelowo w nowopowstałym zakładzie pracę ma znaleźć około stu osób. Szefostwo nawiązało już także współpracę z Zespołem Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich, skąd chce pozyskiwać absolwentów klas uczących obróbki skrawaniem. Podczas spotkania burmistrz Marcin Orzeszek poinformował zgromadzonych gości, że gmina Ząbkowice Śląskie wyasygnowała dodatkowe środki na budowę drogi dojazdowej do terenów w podstrefie, a Andrzej Dominik - przewodniczący rady miejskiej wręczył na ręce dyrektora firmy kopię podjętej kilka dni temu przez radnych uchwały.

Firma Baud Industries specjalizuje się w produkcji małych metalowych elementów toczonych i spęczanych (średnica od 0.5 do 50 mm). Produkuje głównie dla sektora automatyki domowej (elementów do wyłączników, wtyczek) oraz dla sektora samochodowego. Sprzedaje swoje wyroby w Polsce, jak również w Niemczech, Turcji, Francji oraz we Włoszech. 

ms. / em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zawieszenie wiechy w nowo powstającej siedzibie zakładu Baud Polska w Ząbkowicach Śląskich [foto]

  2018-10-17 14:13:14

  gość: ~Marek

  WONDERFULL

 • 2018-10-17 14:21:22

  gość: ~haha

  1500 zł

 • 2018-10-17 15:50:23

  gość: ~Zainteresowana

  Szukają pracowników za najniższą krajową, warto żeby ludzie wiedzieli, którzy będą chcieli iść tam do pracy.

 • 2018-10-17 17:37:20

  gość: ~Zniesmaczona

  Czyżby nasi radni dostali etaty w nowopowstającej firmie? Pozowanie do zdjęć najlepiej im wychodzi. Promocja przed wyborami za cudze pieniądze. Brak słów

 • 2018-10-17 18:53:28

  gość: ~Jagiellończyk

  @~Zniesmaczona

  Darek już daj spokój - wybory cię zweryfikują, jak dostaniesz 20 proc. głosów to będzie dobrze :)

 • 2018-10-17 18:52:46

  gość: ~Realista

  Nie ma zakładów? Narzekacie. Są zakłady? Narzekacie. Każdy chciałby zarabiać po 4-5 tys. zł, ale jak się nie ma co się lubi, to się robi, żeby to mieć, czyli zaczyna pracować za najniższą, a po latach pracy dostaje awanse. Proste. No, ale nie, każdy by chciał przyjść i z miejsca dostać zarobki na poziomie 3 tys. zł netto, obiad w pracy i najlepiej, żeby jak mu się znudzi danego dnia praca, mógł sobie bez żadnych konsekwencji iść do domu. No tak dobrze, to nie ma nigdzie.

 • 2019-08-04 10:26:58

  gość: ~prawdziwy realista

  ostatnio dodany post

  @~Realista
  3 tysiące to jest bardzo słaby zarobek a tam ledwie ponad połowa z tego.To jest cały miesiąc w pracy! bardzo godne wynagrodzenie za czas poswiecony i trud.Niejeden gnojek ma wiecej kieszonkowego.

 • 2018-10-18 08:14:03

  gość: ~nikt

  niemiecka tradycja

REKLAMA