Express-Miejski.pl

Dzień seniora w bardzkiej gminie

Dzień Seniora w bardzkiej gminie fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 października w Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie odbył się gminny dzień seniora.

Uroczystość poprzedziła msza święta w bardzkiej bazylice, odprawiona przez proboszcza Mirosława Grakowicza. Następnie wszyscy goście udali się do sali wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Bibliotece, gdzie przywitał ich burmistrz Krzysztof Żegański. Szef bardzkiego magistratu zaprosił wszystkich seniorów do wspólnej zabawy, a najstarszym mieszkańcom gminy Bardo wręczył pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Otrzymali je: 97-letnia Janina Topolanek oraz 96-letni Maciej Czerniawski.

Gratulacje z rąk burmistrza odebrały także Anna Fajfruk, która jest przewodniczącą klubu seniorów, Maria Duma - przewodnicząca Caritas w Bardzie oraz Wiesława Horowska – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bardzie. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Przed seniorami zaprezentowały się dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. KEN w Bardzie z filią w Przyłęku, podopieczni „Teatru Ruchu” z DPS „Zamek” Opolnica, Jadwiga Adamska oraz dziecięca część Zespołu „Wiolinek”. Nie zabrakło też oficjalnego toastu oraz wspólnie odśpiewanego „Sto lat” oraz tańców. Na koniec wśród osób przybyłych na spotkanie zostały rozlosowane kosze-niespodzianki. 

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA