Maraton MTB - Jesień w Mieście Cudów. Ponad stu zawodników na starcie [foto]

Zawody MTB - Jesień w Mieście Cudów. Bardo gościło kolarzy górskich

Zawody MTB - Jesień w Mieście Cudów. Bardo gościło kolarzy górskich fot.: em24.pl

29 września w Bardzie odbyła się dziewiąta edycja imprezy Maraton MTB - Jesień w Mieście Cudów. Na rowerach rywalizowali zarówno dzieci jak i dorośli.

Organizatorzy przygotowali trzy trasy: mega (35 km), mini (20 km) oraz family (5 km). Ta ostatnia została przygotowana z myślą o rodzinach. Dzięki temu na trasie ujrzeliśmy rodziców ze swoimi pociechami. W tym samym czasie na dystansach mega i mini trwała zażarta rywalizacja o zwycięstwo.

Na najdłuższym odcinku triumfował Mikołaj Jurkowlaniec z Wrocławia, który na mecie zameldował się po 1 godz. 50 min. i 27 sek. Drugi był Maciej Stanowicz ze Świebodzic, który uzyskał czas 1 godz. 51 min i 42 sek., a na najniższym stopniu podium stanął Marek Ardelli z Wysokiej (czas: 1 godz. 53 min. i 11 sek.). Wśród pań triumfowała Agata Hamera z Bielawy (czas: 2 godz. 40 min. i 52 sek.) przed wrocławianką Magdaleną Górą i Martyną Wiśniewską z Dusznik-Zdroju. Wicemistrzyni do zwyciężczyni straciła 4 minuty i 8 sekund, a Wiśniewska na linię mety wjechała ponad 15 minut później niż triumfatorka.

Na dystansie mini wygrał Paweł Kulikowski z Kłodzka, któremu pokonanie dwudziestokilometrowej trasy zajęło 49 minut i 1 sekundę. Drugi był Tomasz Rudnicki z Pieszyc, tracąc do zwycięzcy minutę i osiem sekund, a trzeci Alfred Przemieniecki z Lubawki, meldując się na mecie po 50 minutach i 33 sekundach. U kobiet pierwsze miejsce trafiło do Gabrieli Niciejewskiej (czas: 1 godz. 8 min. i 40 sek.), druga była Dorota Wizner z Wrocławia z czasem 1 godz. 9 min. i 23 sek. a trzecia Karolina Leśków reprezentująca UKS Kusy Bardo. Szesnastolatka zameldowała się na mecie po 1 godz. 11 min. i 31 sek.

Na dystansie family triumfowała Natalia Grzegorzewska z Krosnowic przed Konradem Staniakiem z Dzbanowa oraz Augustasem Kasprzykiem z Przedwojowa. Zwyciężczyni 5 km dystans pokonała w czasie 15 min. i 6 sek.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki na poszczególnych dystansach otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe, a troje najszybszych na dystansie giga wśród mężczyzn i kobiet otrzymało także nagrody finansowe. Przed startem wyścigów głównych odbyły się także krótkie wyścigi dla dzieciaków, a najszybsi w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe.