Express-Miejski.pl

Umowa na rewitalizację centrum Barda podpisana

Umowa podpisana, rusza remont bardzkiej starówki. Wykonawcą prac będzie firma Polskie Surowce Skalne fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

5 września burmistrz Barda Krzysztof Żegański podpisał umowę na przebudowę ulicy Głównej, Kolejowej i Placu Wolności w Bardzie.

Wykonawcą prac będzie firma Polskie Surowce Skalne z siedzibą w Bielanach Wrocławskich. W imieniu spółki umowę podpisał Marek Popenda – dyrektor ds. realizacji projektów.

Umowa opiewa na kwotę ponad 3 mln zł, z czego ponad 1.6 mln zł gmina pozyskała w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie dróg gminnych w ciągu ulic Głównej, Kolejowej i Placu Wolności w Bardzie oraz zagospodarowanie pasa drogowego i wybranych działek przyległych związane z polepszeniem bezpieczeństwa ruchu. Zakres opracowania obejmuje przebudowę ulicy Kolejowej, ulicy Głównej (na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Noworudzką) i placu Wolności, przebudowę skrzyżowania ulicy Kolejowej z ulicami Grunwaldzką i Skalną, przebudowę nawierzchni mostu w ciągu ulicy Głównej. Przebudowa będzie obejmowała wymianę nawierzchni jezdni oraz chodników i zjazdów. Dodatkowo zostanie wykonana korekta odwodnienia tj. wymiana wpustów lub zmiana ich lokalizacji. Termin wykonania inwestycji upływa w grudniu.

– Cieszę się, że w końcu udało nam się znaleźć wykonawcę tej drogi. Radość z pozyskania środków zewnętrznych na tę inwestycję przyćmiewał fakt, iż do dwóch wcześniej ogłoszonych przetargów nie zgłosił się żaden wykonawca – mówi burmistrz Krzysztof Żegański. – Remont tej drogi to spełnienie nie tylko moich marzeń, ale też mieszkańców. Bardo zasługuje na piękną i reprezentatywną ulicę Główną. Mam nadzieję, że w następnych latach uda nam się zrealizować kolejne zadania – rewitalizację kamienic przy tej ulicy – dodaje szef bardzkiego magistratu.

Ze względu na krótki czas realizacji zadania prace będą prowadzone w szybkim tempie i w związku z tym mogą sie pojawiać czasowe utrudnienia w ruchu. Władze miasta proszą mieszkańców i gości o wyrozumiałość.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA