Express-Miejski.pl

Paralotniarz zawisł na drzewie. Pomagali mu strażacy [foto]

Paralotniarz zawisł na drzewie w Żdanowie. Pomagali mu strażacy fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Żdanowie (gm. Stoszowice) na koronie jednego z drzew, około 20 metrów nad ziemią, zawisł paralotniarz. Na ziemię bezpiecznie sprowadzili go strażacy.

Do zdarzenia doszło 4 września po godz. 13. - Mężczyzna przy pomocy telefonu komórkowego poinformował Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że podczas lotu paralotnią utknął na drzewie. Po dotarciu na miejsce naszych zastępów mężczyzna był już zabezpieczony i przygotowany do zejścia. Z wysokości pomogli zejść mu strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego ze Świdnicy. Paralotniarz był przytomny, komunikatywny i nie potrzebował pomocy zespołu ratownictwa medycznego - wyjaśnia Tomasz Antoniszyn z ząbkowickiej straży pożarnej.

Na miejscu jako pierwszy pojawił się jeden z ratowników GOPR zamieszkały w pobliżu miejsca zdarzenia, który udzielał wsparcia i wskazówek paralotniarzowi do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Do zdarzenia zadysponowano też grupę wałbrzysko-kłodzką GOPR, jednak ze względu na sprawne przeprowadzenie akcji przez strażaków ze Świdnicy, jej przyjazd został odwołany.

Na miejscu działali strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich oraz Świdnicy, a także strażacy-ochotnicy z Budzowa, Przedborowej oraz Przyłęku.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA