Express-Miejski.pl

Kadrowe roszady w Orle, stabilizacja w Bardzie. W weekend ruszają piłkarskie rozgrywki

Czterech nowych zawodników wzmocni najprawdopodobniej Unię Bardo w nadchodzącym sezonie. Zespół prowadzony przez Tomasza Zielińskiego (na zdj.) chce walczyć o najwyższe cele fot.: Karol Fester

W I kolejce ząbkowickiego Orła czeka ciężka przeprawa w Wałbrzychu, rywalem Unii będą Zjednoczeni Żarów. Rozpoczyna się sezon 2018/2019 w niższych ligach piłkarskich.

Już w sobotę po półtoramiesięcznej przerwie rozgrywki zainaugurują piłkarze IV ligi, klasy okręgowej i A-klasy w województwie dolnośląskim. Sprawdzamy, jakie zmiany zaszły w czwartoligowych klubach z powiatu ząbkowickiego: Orle Ząbkowice Śląskie i Unii Bardo.

Na pierwszy ogień czwartoligowcy z ziemi ząbkowickiej mają spotkania z diametralnie różnymi przeciwnikami. Orzeł pojedzie do Wałbrzycha na mecz z Górnikiem, który w tym sezonie zapowiada walkę o awans do III ligi, Unia zaś w Strzegomiu zagra z Żarowem, beniaminkiem IV ligi, dla którego priorytetem jest utrzymanie w lidze.

W Orle w przerwie między sezonami doszło do wielu zmian. Pierwsza nastąpiła przede wszystkim na stanowisku trenera. Z funkcji szkoleniowca zrezygnował Tomasz Masłowski, a jego zastępcą został Tomasz Oleksy. Z zespołem trenuje kilku nowych zawodników. To m.in. Dawid Ziółkowski występujący dotychczas w młodzieżowych drużynach Lechii Dzierżoniów, Antoni Kąderak mający za sobą grę w juniorskich zespołach de Graafschap, a ostatnio w rezerwach Miedzi Legnica, Cezary Madej broniący barw świdnickiej Polonii/Stali czy Daniel Orzechowski - także zawodnik pochodzący ze Świdnicy, a mający za sobą pobyt w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Wszyscy zawodnicy to gracze młodzi, mający jeszcze status młodzieżowca. Większość z nich powinna być już do dyspozycji trenera Oleksego w spotkaniu z Górnikiem. Treningi z zespołem wznowili też Szymon Brandl i Jakub Karykowski - ząbkowiczanie, którzy w przeszłości przebywali m.in. w FC Academy Wrocław.

Drużynę z Ząbkowic Śląskich opuściło siedmiu graczy, w tym najlepszy strzelec zespołu Dawid Kuriata, który postanowił kontynuować przygodę z piłką w Unii Bardo. Ten sam kierunek wybrał doświadczony Seweryn Ślepecki. W Zamku Kamieniec Ząbkowicki będzie grał Karol Zalewski, a Maciej Rakoczy wzmocnił Bielawiankę Bielawa. Ponadto zespół opuścili też: Patryk Firek, Marcel Rychlica i Sławomir Źrebiec.

Rewolucji kadrowej nie było w Bardzie. Do zespołu oprócz Ślepeckiego i Kuriaty dołączy najprawdopodobniej Andrzej Malik, wychowanek ząbkowickiego Orła, grający ostatnio w juniorskich zespołach Górnika Zabrze, a także Mateusz Chołuj, mający za sobą występy w trzeciej lidze, a ostatnio grający w Zamku Kamieniec Ząbkowicki. Jeśli chodzi o ubytki, treningów nie wznowił Radosław Wandzel.

Oba zespoły w ostatnim czasie rozegrały kilka gier kontrolnych. Orzeł wszystkie wygrał, choć mierzył się z rywalami grającymi dotychczas w niższych klasach rozgrywkowych. Biało-niebiescy po 4:0 pokonali Strzeliniankę Strzelin (klasa okręgowa) i Polonię Ząbkowice Śląskie (A-klasa), 2:1 benimianka czwartej ligi z Prudnika i 5:1 Skałki Stolec (klasa okręgowa).

Unia w ostatnich grach kontrolnych rozbiła 7:0 Skałki Stolec i wygrała 6:1 z ząbkowicką Polonią. Wcześniej bardzianie ulegli 0:1 Ślęzy Wrocław (III liga), 0:4 Piastowi Żmigród (III liga) i 2:4 Piastowi Nowa Ruda (beniaminek IV ligi). Wygrali natomiast 4:2 w Jedlinie-Zdroju, z tamtejszym Zdrojem (klasa okręgowa).

W sobotę początek obu spotkań o godz. 17.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA