Express-Miejski.pl

Co to jest pęd? Jak działa pamięć krótkotrwała? Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Srebrnej Górze

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik pojawi się w Srebrnej Górze fot.: Magdalena Halikowska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

30 i 31 lipca w Srebrnej Górze była dostępna mobilna wersja wystawy i eksponatów, które na co dzień oglądać można w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Mieszkańcy gminy Stoszowice i okolic mieli okazję odwiedzić znajdującą się w SPA „Aniołek" mobilną wystawę edukacyjną pt. „Eksperymentuj". - Projekt ten przybliża zagadnienia nauki i zachęca do eksperymentowania nie tylko dzieci, ale i
dorosłych. Do tego, że nauka potrafi być fascynująca Animatorzy CNK Kopernik, nie musieli zbyt długo przekonywać odwiedzających - mówi Norbert Szandrowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Srebrnej Górze.

Podróżująca po całej Polsce wystawa wyjaśnia niektóre zagadnienia z dziedziny fizyki i nie tylko. Dzięki niej i trójce animatorów, zwiedzający w sposób empiryczny mogli zapoznać się z takimi zagadnieniami jak np.: siła odśrodkowa, dowiedzieć się co to jest pęd, jak działa pamięć krótkotrwała, zgłębić wiedzę na temat budowy wnętrza ludzkiego ciała, czy poznać zasadę działanie filmów animowanych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się łamigłówki, które dostarczały dużych emocji. Nad ich rozwiązaniem zastanawiali się zarówno dorośli, jak i dzieci.
Przejście wyznaczonego toru w specjalnie spreparowanych do tego celu soczewkach dla wielu był wyczynem.

- Centrum Nauki Kopernik z Warszawy i gmina Stoszowice choć oddalone od siebie o wiele kilometrów mogą odnaleźć wspólny mianownik na płaszczyźnie propagowania wiedzy i wspierania projektów edukacyjnych. Działające w Przedborowej Laboratorium Dźwięku zrobiło wielkie wrażenie na Gościach z Warszawy - opowiada dyrektor. - Świetne miejsce. Zajęcia dostosowane pod zainteresowania odwiedzających. Można poznać fizykę rządzącą dźwiękiem (w bardzo przystępny sposób), zobaczyć a nawet pograć na nietypowych instrumentach. Dowiedzieć się sporo o historii fonografii i nie tylko - mówił jeden z animatorów Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA