Express-Miejski.pl

W Braszowicach wybudują trybunę przy boisku, w Stolcu przeprowadzą prace melioracyjne

Boisko w Braszowicach fot.: Czarni Braszowice

Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała 55 tys. zł z budżetu województwa na budowę trybuny przy boisku sportowym w Braszowicach oraz prace melioracyjne w Stolcu. 

Boisko sportowe w Braszowicach zostanie wyposażone w trybunę z plastikowymi krzesełkami, na której będzie mogło zasiąść nawet stu sympatyków piłki nożnej. Jest to drugi etap tej inwestycji. Pierwszy, zrealizowany w ramach dotacji i przy udziale mieszkańców, polegał na rozebraniu wału ziemnego i utwardzeniu terenu. W tym roku przyszedł czas na trybunę, a jej montaż znacznie zwiększy możliwość organizacji na boisku zawodów sportowych i pożarniczych oraz pozytywnie wpłynie na wizerunek miejscowego klubu piłkarskiego. Dofinansowanie tego zadania wyniesie 25 tys. zł i zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku.

Również w najbliższych miesiącach w Stolcu wykonane zostaną prace melioracyjne związane z konserwacją rowu na długości około 300 metrów. Zakres prac obejmuje odmulenie, pogłębienie, usuwanie zatorów oraz naprawę przepustu, a gmina na ten cel pozyskała dotację w wysokości 30 tys. zł.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. UMiG Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA