Express-Miejski.pl

Blisko 230 zawodników wzięło udział w sobotnim Biegu na Jawornik [foto]

8. Bieg na Jawornik w obiektywie fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Chris Wiciak okazał się najszybszym zawodnikiem ósmej edycji Biegu na Jawornik. Pokonanie 21 kilometrów zajęło mu 1 godzinę 24 minuty i 4 sekundy.

Na starcie poszczególnych biegów stanęło łącznie niespełna dwustu trzydziestu biegaczy oraz spacerowiczów rywalizujących w nordic walking.

Wiciak na mecie zameldował się ponad trzysieści sekund szybciej niż drugi Michał Kur, który ukończył rywalizację z czasem 1 godz. 24 minuty i 38 sekund. Trzecią lokatę na podium wywalczył Bartłomiej Wojsław (czas: godzina, 27 minut, 23 sekundy). Wśród pań rywalizację na odcinku 21 kilometrów wygrała Anna Kącka z czasem 1 godzina 35 minut i 19 sekund. Jako druga kobieta linię mety przekroczyła Dorota Silarska (czas: 1 godzina, 45 minut i 9 sekund), a trzecie miejsce przypadło Monika Dudek, która do zwyciężczyni straciła ponad piętnaście minut.

Na 10 km najlepszy okazał się Tomasz Kowal, który na trasie spędził 41 minut i 55 sekund. Niecałe półtora minuty po nim bieg zakończył drugi na mecie Marcin Zych, a trzeci był Aleksander Łężniak z czasem 43 minuty i 27 sekund. Wśród kobiet triumfowała Jolanta Krężel (czas: 52 minuty 16 sekund) przed Dorotą Trzepacz (czas: 53 minuty 40 sekund) oraz Joanną Ressel (czas: 54 minut 36 sekund).

Rywalizacja nordic-walking także odbyła się na odcinku 10 km. Wśród mężczyzn zwyciężył Stanisław Sałata reprezentujący Złoty Stok, który przebył trasę w godzinę, 16 minut i 48 sekund. Trzy sekundy po nim na mecie pojawił się Wojtek Kupczak, z CKiP w Złotym Stoku, a trzeci był Wojciech Dąbrowa z czasem godzina, 17 minut i 55 sekund. U kobiet najlepsza okazała się Stanisława Kwiatkowska (czas: 1 godzina, 17 minut i 56 sekund), za nią linię mety przecięła Dagmara Alchimowicz, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Piasecka (czas: 1 godzina, 24 minut i 49 sekund). 

Szczegółowe wyniki Biegu na Jawronik [KLIK]

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA