Express-Miejski.pl

Światowej sławy muzycy zainaugurowali piątą edycję Bardzkiego Lata Organowego

Inauguracja V edycji Bardzkiego Lata Organowego fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 czerwca w Bazylice Mniejszej podczas pierwszego tegoroczego koncertu zagrali prof. Andrzej Chorosiński i prof. Konstanty Andrzej Kulka.

Obaj artyści ci to światowej sławy muzycy. Prof. Andrzej Chorosiński to wybitny organista, który występował w tak renomowanych miejscach jak Katedra Notre-Dame w Paryżu, Aula im. Pawła VI w Watykanie czy Katedra Św. Patryka w Nowym Jorku. Jest autorem ponad 20 nagrań płytowych – wydawnictwo, które zarejestrował w bazylice w Licheniu w 2003 roku pokryło się podwójną platyną. Jego muzycznym partnerem podczas koncertu był znakomity, międzynarodowo nagradzany skrzypek Konstanty Andrzej Kulka. Od początku kariery muzycznej do dziś wykonał ponad 1500 koncertów symfonicznych i recitali na całym świecie.

Ponad godzinny koncert zgromadził w bardzkiej bazylice sporą rzeszę gości. Po występi burmistrz Krzyszof Żegański wręczył profesorowi Konstantowi Andrzejowi Kulce bardzką akwarelę oraz piernik. Zapowiedział również, że radni podejmą działania, aby prof. Chorosiński uzyskał tytuł Honorowego Obywatela Barda.

Następny koncert w ramach Lata Organowego odbędzie się 13 lipca, o godz. 19.00 Na organach zagra Marek Kudlicki, a na fagocie Tomasz Suchowierzch.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA