Express-Miejski.pl

XIX Powiatowy Rajd Rowerowy za nami. Wystartowało blisko 300 osób [foto]

19. Powiatowy Rajd Rowerowy w Tarnowie [foto] fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

16 czerwca w Tarnowie odbyła się 19. edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego. Na starcie stanęło blisko 300 miłośników dwóch kółek. 

Tegoroczna blisko dziesięciokilometrowa trasa w dużej mierze prowadziła leśnymi duktami Masywu Brzeźnicy. Po blisko godzinie pierwsi rowerzyści wrócili na miejsce startu, gdzie czekał na nich posiłek regenarycyjny oraz miasteczko rowerowe z wieloma atrakcjami.

Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki oddychające BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka, które w tym roku zostały dodatkowo opatrzone logiem „Niepodległa”. - Świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i chcemy, by ten fakt stał się istotnym elementem naszej imprezy rekreacyjno-sportowej - mówił starosta Roman Fester.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje rowerowe. Najlepsi w każdej z nich wygrywali rowery ufundowane przez instytucje publiczne oraz włodarzy gmin i powiatu. Tradycyjnie wybrano także Miss Rajdu. Została nią kilkuletnia Nadia Ratka.

W miasteczku rowerowym można było także oznakować swój rower i zwiększyć prawdopodobieństwo jego odnalezienia w przypadku kradzieży. Znakowaniem jednośladów zajmowali się policjanci z ząbkowickiej komendy. O swojej pracy opowiadali też strażnicy graniczni z Kłodzka, prezentując swój sprzęt, który na co dzień jest przez nich używany w pracy.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA