Express-Miejski.pl

Powstaną nowe miejsca opieki całodobowej dla osób starszych. Będą szukać pracowników [foto]

Będą nowe miejsca opieki dla osób starszych - konferencja prasowa fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wkrótce w Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich powstanie 16 dodatkowych miejsc opieki całodobowej i 10 nowych miejsc pracy.

15 czerwca na terenie Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich odbyła się krótka konferencja prasowa, na której omówiono zadanie realizowane z myślą o osobach starszych i chorych, potrzebujących całodobowej opieki.

Inwestycja dotyczy przebudowy budynku nr 3 w Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich. W ramach prac obiekt znajdujący się na zapleczu budynku głównego zostanie zaadaptowany na dom opieki całodobowej dla osób niepełnosprawnych, z chorobami i zaburzeniami fizycznymi oraz psychicznymi. - Przewiduje się utworzenie 16 miejsc pobytu spełniających obowiązujące standardy dla tego typu domów. Da nam to możliwość rozszerzenia wachlarza potrzeb, jakie są niezbędne do realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej, a co za tym idzie, spowoduje utworzenie nowych miejsc pracy: zatrudnione zostaną trzy pielęgniarki, dwoje opiekunów, trzy pokojowe, terapeuta oraz psycholog - mówi Dorota Sierka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich. W tym roku wykonana zostanie dokumentacja dla przebudowy obiektu, a w przyszłym rozpocznie się fizyczna realizacja zadania w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”.

Inwestycja będzie urzeczywistniana w ramach kilkumilionowego projektu, w który oprócz Powiatu Ząbkowickiego i Domu Pomocy Społecznej zaangażowana jest również Gmina Ząbkowice Śląskie - partner wiodący. Projekt nosi nazwę „Rewitalizacja przestrzeni publicznej miasta Ząbkowice Śląskie”, a gmina w ramach swoich zadań wykona: remont boiska sportowego przy szkole podstawowej nr 1, zagospodaruje podwórka przy ul. Ciasnej oraz rynku (budynki 7-10) i przebuduje ulicę Ciasną. Samorząd zrealizował już zadanie związane z wymianą oświetlenia w rynku.

- W tym roku przebudujemy podwórka przy ul. Ciasnej, a trzy pozostałe inwestycje wykonamy w roku kolejnym i wtedy też rozliczymy zadanie - informuje Dariusz Małozięć, specjalista ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych w ząbkowickim magistracie.

Łączny koszt projektu to ponad 5.5 mln zł, na który gmina i powiat pozyskały dofinansowanie w wysokości ponad 4.72 mln zł ze środków unijnych (85 proc. dofinansowania) i ponad 556 tys. zł z budżetu państwa (10 proc.). Wspólny wkład własny gminy i powiatu to łącznie niespełna 280 tys. zł (5 proc.).

W konferencji udział wzięli także burmistrz Marcin Orzeszek, starosta Roman Fester oraz Izabela Lisowska - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

ms. / em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Powstaną nowe miejsca opieki całodobowej dla osób starszych. Będą szukać pracowników [foto]

  2018-06-16 17:38:12

  gość: ~Hhbh

  W koncu burmistrz sciagnal nowych inwestorow ktorzy stworza nowe miejsca pracy hehe cyrk.

 • 2018-06-16 21:46:06

  gość: ~Pytajjik

  @~Hhbh

  Pozyskał 5 mln dla gminy, dzięki czemu będzie więcej miejsc dla seniorów i miejsc pracy. To źle?

 • 2018-06-16 22:52:24

  gość: ~KOL

  @~Pytajjik
  pewnie że dobrze bo w Ząbkowicach coraz więcej seniorów więc trzeba zapewnić im nowe miejsca.

 • 2018-06-16 17:39:40

  gość: ~Was

  A ten brodaty co taki przestraszony stoi, wyglada mi na kuracjusza tego domu.

 • 2018-06-17 17:28:25

  gość: ~asw

  ostatnio dodany post

  @~Was

  pamiętaj że w internecie nie jesteś anonimowy

 • 2018-06-17 08:21:44

  gość: ~Opiekun

  Tylko nielicznych stać, aby miejsce otrzymać. Miesięczna opłata to cena zaporowa.

 • 2018-06-17 13:36:54

  gość: ~Annaa

  Az taki personel zatrudnią dla 16 kuracjuszy? To niech sie ta pani dyrektor pochwali ile jest teraz kuracjuszy i jaki jest personel?

REKLAMA