Express-Miejski.pl

Szkolny Dzień Sukcesu w Ciepłowodach

Dzień Sukcesu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach fot.: ZSP Ciepłowody

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wystawy, pokazy i konkursy - w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach odbywał się Dzień Sukcesu. Była to też dobra okazja do podsumowania osiągnięć uczniów.

7 czerwca uczniowie mogli odpocząć od oceniania przez nauczycieli. Przygotowali wystawę, na której można było obejrzeć kamyki, muszelki, albumy, karty z piłkarzami, znaczki, monety, klocki, maszyny rolnicze, autka, latawce, modele szybowców czy figurki postaci z filmu Avengers-Liga Sprawiedliwych. - Wszystkie te zbiory przedstawiliśmy na wystawach stolikowych w hali sportowej naszej szkoły, a oglądali je zaproszeni goście: Robert Sarna - sekretarz gminy, Jacek Wolski - przewodniczący rady gminy oraz przedstawiciele rady rodziców: Damian Cieślik i Agnieszka Opyc, Beata Lupa - dyrektor szkoły, a także uczniowie, nauczyciele i rodzice - opowiada Marzena Pakuła z ZSP Ciepłowody.

Po obejrzeniu wystaw uczennice: Zosia Tatrek (kl. IIIa), Dagmara Tapka (IIIb), Paulina Kowalik i Oliwia Jamborska (kl. IVa) zaprezentowały pokazy gimnastyczne. Występy w hali zakończył pokaz przygotowany przez Adasia Wolskiego modelu RC oraz szybowców.

Następnie odbył się konkurs piosenki „Śpiewać każdy może” w dwóch kategoriach: soliści oraz duety/zespoły. Aleksandra Rydz (kl. IVa) oraz Filip Gryk-Waloszek (kl. V) zdobyli dwa pierwsze miejsca w kategorii soliści. Wśród duetów najlepsze okazały się Dominika Misiura i Maja Jaksender (kl. IVa).

W tym dniu nie tylko zaprezentowano swoje pasje i zainteresowania, ale również podsumowano całoroczne osiągnięcia w konkursach i zawodach. Dyplomy, nagrody książkowe, medale i gadżety ufundowane przez radę rodziców otrzymali Mistrzowie Dobrych Manier, Mistrzowie Ortografii, członkowie Samorządu Uczniowskiego, uczestnicy kółka teatralnego, laureaci konkursów szkolnych międzyszkolnych, powiatowych i wojewódzkich (w tym roku szczególne osiągnięcia z matematyki mieli gimnazjaliści: Tomasz Stawowy, Anna Zarówna, Aleksandra Opyc, Dominik Zugaj (kl. IIIa) oraz uczniowie, którzy osiągali sukcesy sportowe na szczeblu gminnym i powiatowym.

- Podsumowując tegoroczny Dzień Sukcesu, można stwierdzić, że realizacja Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnień w ZSP w Ciepłowodach przynosi oczekiwane efekty. Jesteśmy dumni, że są wśród nas uczniowie z pasją, bo warto takich ludzi spotykać - dodaje nauczycielka.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. ZSP Ciepłowody

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA