Express-Miejski.pl

Przed nami XIV święto Twierdzy Srebrna Góra z rekonstrukcją bitwy sprzed ponad 200 lat

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W najbliższą sobotę po raz czternasty Twierdza Srebrna Góra będzie obchodziła swoje święto. Na gości czeka moc atrakcji, a wśród nich rekonstrukcja wielkiej bitwy.

Nawiązuje ona do wydarzeń z 28 czerwca 1807 roku, kiedy to nastąpił główny szturm wojsk napoleońskich na Twierdzę Srebrnogórską. Twierdza nie została jednak zajęta, gdyż kilkanaście dni później podpisano pokój w Tylży. Na pamiatkę tych wydarzeń od kilkunastu lat w Srebrnej Górze odbywa się rekonstrukcja bitwy, aby przypomnieć o tym historycznym fakcie sprzed ponad dwustu lat. 

Święto Srebrnogórskiej Twierdzy to nie tylko rekonstrukcja bitwy, ale również mnóstwo innych atrakcji. Od godz. 10 będzie możliwość zwiedzenia twierdzy z przewodnikiem, a od godz. 12 rozpocznie się festiwal forteczny „ Wiktuały Srebrnogórskiej Twierdzy”. Będą warsztaty, pokazy kulinarne, wielkie gotowanie żołnierskiej strafy, jarmark produktów regionalnych oraz konkursy dla uczestników. Od godz. 13 do 15 będzie możliwość zwiedzenia obozu wojskowego, manewry i ćwiczenia regimentów, od 16.30 będzie trwał główny punkt imprezy, czyli rekonstrukcja bitwy. Po niej będzie miał miejsce finał pokazu kulinarnego z bezpłatnym poczęstunkiem dla widzów.

ms. / em24.pl

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA