Express-Miejski.pl

Będzie remont drogi wojewódzkiej w Kluczowej

Będzie przebudowa drogi wojewódzkiej w Kluczowej fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jeszcze w tym roku zostanie przeprowadzony jeden z dwóch etapów remontu drogi wojewódzkiej nr 382 w Kluczowej (gm. Ząbkowice Śląskie) na odcinku ponad 570 metrów. 

Inwestorem zastępczym jest gmina Ząbkowice Śląskie, która już ogłosiła przetarg na wykonawcę zadania. Jego finansowanie w całości zapewnia natomiast Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

W ramach przebudowy ma zostać przeprowadzony m.in. recykling istniejącej nawierzchni bitumicznej i użycie jej jako warstwy podbudowy zasadniczej, wykonanie poszerzeń konstrukcji jezdni, wykonanie nowej nawierzchnni oraz oczyszczenie istniejących rowów drogowych z roślinności i namułu. Na czas prac będą występowały utrudnienia w ruchu, który będzie obsługiwany przez pracowników firmy wykonującej prace oraz sygnalizację świetlną.

Pełna treść ogłoszenia [KLIK]

Termin realizacji zadania wyznaczono do 30 października. Potencjalni wykonawcy swoje oferty mogą składać do 20 czerwca.

Remont na odcinku ponad 570 metrów będzie pierwszym etapem zadania pn. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 382 na odcinku od 40+650 km do 42+260 km w miejscowości Kluczowa. Realizacja całego zadania została podzielona na dwa etapy. Drugi z nich, gdzie zostanie wyremontowany ponad kilometrowy fragment drogi, zostanie zrealizowany w późniejszym terminie.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA