Express-Miejski.pl

Będzie nowa ścieżka rowerowa w gminie Ząbkowice Śląskie

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Ząbkowice Śląskie przejmie od Polskich Kolei Państwowych torowiska po nieczynnych liniach kolejowych nr 318 (E) i nr 320.

Planowane przejęcie ma nastąpić w III kwartale 2018 roku - do tego czasu Polskie Koleje Państwowe S.A. we Wrocławiu zobowiązały się zakończyć procedury mające na celu uzyskanie wszelkich zezwoleń: Zarządu Głównego PKP S.A. oraz Ministerstwa Infrastruktury.
 
- Jestem przekonany, że jest to inwestycja niezwykle prorozwojowa dla gminy Ząbkowice Śląskie, i przez wielu mieszkańców oczekiwana tak, jak w przypadku tego typu inwestycji już zrealizowanych, związanych z szeroko rozumianą rekreacją: budową skateparku, rewitalizacją parku miejskiego, budową placów zabaw i siłowni zewnętrznych na terenie gminy, budową orlików czy rozpoczętej budowy krytego basenu. Mam nadzieję, że docelowo ta ścieżka będzie łączyła Srebrną Górę ze Strzelinem, przebiegając przez Ząbkowice Śląskie, Ciepłowody i Kondratowice – mówił Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich.
 

UMiG Ząbkowice Śląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowa ścieżka rowerowa w gminie Ząbkowice Śląskie

  2018-05-29 12:47:15

  gość: ~Gryf

  To jeszcze ścieżkę do Srebrnej Gory by odnowili.

 • 2018-05-29 13:04:41

  gość: ~111

  @~Gryf tą ścieżką jeżdżą ciągniki, bo rolnicy zaorali drogi. Zapytaj Gancarza gdzie zniknęły drogi przy jego polach

 • 2018-05-29 12:56:15

  gość: ~Syn

  Ścieżkę z prawdziwego zdarzenia, dla rodziny, powinien zrobić powiat. Najlepiej 20-30 km z atrakcjami po drodze (zabytki, miejsce na ognisko itp.), zamiast co roku organizować rajd rowerowy. Sama inicjatywa jak najbardziej okej, ale zdecydowanie większy poklask miałaby właśnie budowa ścieżki...

 • 2018-05-29 13:48:58

  gość: ~Karol

  A co ze ścieżką rowerową w Kamieńcu Ząbkowickim im Marianny Orańskiej? Miało coś tam być, jakiś projekt z szefami

 • 2018-05-29 16:25:26

  gość: ~kkkk

  Już dziesiąty raz o tym słyszę, ciekaw jestem kiedy będą jakieś konkrety, przejmują, przejmują i przejąć nie mogą.

 • 2018-05-29 20:07:06

  gość: ~raczek

  ostatnio dodany post

  @~kkkk

  Wybory za pasem a Jagieła zaczął kampanie bardzo mocno, Orzeszek zaczyna obiecywać bo sra po gaciach. W końcu jakiś poważny kandydat. A ścieżki nie było 10 lat i nie będzie jeśli przy urnach nie przemyślicie swojej decyzji i zagłosujecie na Orzeszka. Nie będzie z czego zrobić ścieżki bo wszystkie pieniądze pójdą na basen

REKLAMA