Express-Miejski.pl

Skauci Europy odwiedzili Ząbkowice Śląskie

Skauci Europy odwiedzili Ząbkowice Śląskie fot.: mat. prasowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

20 maja do Ząbkowic Śląskich przybyli harcerze - Skauci Europy. Odwiedzili sztandarowe zabytki Ząbkowic Śląskich, czyli Krzywą Wieżę i Izbę Pamiątek Regionalnych.

Następnie w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. dla dzieci odbyła się prezentacja formacji uwieńczona wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

Skauci Europy to ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą, którą stanowią młodzi w wieku 18-26 lat i więcej wraz z udziałem dorosłych oraz rodziców, którzy pomagają młodym stworzyć wielki świat młodzieńczej przygody. Ruch opiera się na pedagogice Baden-Powella, który w trakcie swej kariery wojskowej w Indiach i w Afryce Południowej zauważa, że jeśli młodych nastolatków obarczy się dużą odpowiedzialnością, obdarzając ich jednocześnie zaufaniem, potrafią dokonywać cudów.

Skauci Europy to ruch jednoczący młodych z różnych krajów Europy, mający te same oznaczenia, prawo, mundury, teksty podstawowe, pedagogikę. Ruch dostarcza każdemu młodemu człowiekowi możliwości osobistego rozwoju w pięciu dziedzinach: zdrowie i sprawność fizyczna, zmysł praktyczny, kształcenie charakteru, zmysł służby, życie religijne. Dzieli się na trzy gałęzie: wilczki (8-11 lat), harcerki i harcerze (12-17 lat) oraz przewodniczki i wędrownicy (powyżej 17 lat). Organizują międzynarodowe zloty skautowe w krajach Europy oraz wielkie wędrówki przewodniczek i wędrowników. Najnowsze statystyki wskazują, że Skauci Europy liczą już 5385 członków.

Osoby zainteresowane wstąpienie do formacji jak i zainteresowane współpracą w charakterze przewodnika grupy zapraszamy do kontaktu z organizatorami grupy Ząbkowickiej: Magdaleną Halikowską lub Iwoną Aibin, e-mail: skauci.zabkowice@gmail.com

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA