Express-Miejski.pl

15. Rekreacyjny Rajd Rowerowy w Ziębicach z rekordową frekwencją

15. Rekreacyjny Rajd Rowerowy w Ziębicach fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 maja spod ratusza miejskiego w Ziębicach wyruszył 15. Rekreacyjny Rajd Rowerowy. Uczestniczyło w nim 75 rowerzystów, co jest rekordem jeśli chodzi o frekwencję.

Rajd odbył się w ramach obchodów 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, a każdy z uczestników przed ruszeniem w trasę otrzymał flagę narodową.

Trasa rajdu liczyła blisko 30 km i przebiegała w większości drogami leśnymi oraz polnymi. Najmłodszą uczestniczką wyprawy była 3-letnia Hania Gałuszka, a najstarszym 80-letni Antoni Pietrzycki. W rajdzie oprócz mieszkańców gminy Ziębice wzięli udział rowerzyści z Kamieńca Ząbkowickiego, Ząbkowic Śląskich, Strzelina, Wrocławia i Przeworna.

Uczestnicy wyprawy odwiedzili Osinę Wielką, gdzie wszyscy mogli wysłuchać informacji przygotowanych przez Henryka Sławca na temat historii miejscowego kościoła, przejechali też przez Wilemowice i Biskupi Las. W lesie zatrzymano się przy zapomnianej bazaltowej kapliczce oraz w miejscu, gdzie przed laty zatonęła kareta z właścicielami pobliskiego majątku. Kolejnymi miejscowościami odwiedzonymi przez pasjonatów dwóch kółek były miejscowości: Dębowiec, Kalinowice Dolne i Kalinowice Górne. Następnie przez las wzgórz niemczańsko – strzelińskich rowerzyści dotarli do Źródła Cyryla. Stamtąd zwartą grupą wyruszli  do Ziębickiego Centrum Kultury, gdzie na wszystkich czekał posiłek przy ognisku.

Tradycyjnie spośród uczestniczek rajdu wybrano Miss Bike 2018. Tytuł oraz pamiątkową, drewnianą, własnoręcznie zrobioną przez Roberta Serafina lampkę otrzymała 5-letnia Zuzia Ziółkowska.

Organizatorami 15. Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego byli: Henryk Sławiec oraz gmina Ziębice przy wsparciu Ziębickiego Centrum Kultury.

ms. / em24.pl

26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 15. Rekreacyjny Rajd Rowerowy w Ziębicach z rekordową frekwencją

  2018-05-17 23:26:31

  gość: ~takitam

  ////Uczestnicy wyprawy odwiedzili Osinę Wielką, gdzie wszyscy mogli wysłuchać informacji przygotowanych przez Henryka Sławca na temat historii miejscowego kościoła /////

  To musiało być "fascynujące".


  /////Organizatorami 15. Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego byli: Henryk Sławiec oraz gmina Ziębice przy wsparciu Ziębickiego Centrum Kultury./////

  Nie znam pana Henryka Sławca, ale .... ma prawo organizować sobie co chce jeśli robi to za swoje pieniądze.
  Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego zabawę dla dorosłych ludzi sponsoruje gmina ?
  Dorośli ludzie którzy lubią jeździć na rowerze (takie hobby) nie robią tego dla dobra ogółu (bo też to żadne dobro), a tylko dla własnej przyjemności.

  Czy coś w tym złego ?

  Oczywiście nie, ale dlaczego lokalna władza uznała, że pieniądze WSZYSTKICH podatników powinny być spożytkowane na zabawę dla tych którzy lubią sobie pojeździć na rowerkach, to doprawdy nie wiem.

  Nic nie mam do rowerzystów (sam nim jestem), ale do łba by mi nie wpadło, że gmina powinna w jakiś sposób partycypować w kosztach mojego hobby.

 • 2018-05-18 07:59:57

  gość: ~Szprycha

  Takitam - trafiłeś w " dychę ".Popieram. Powinno być wpisowe.

 • 2018-05-18 11:02:22

  gość: ~wacek

  Bardzo dobrze zorganizowana impreza promująca gminne przepiękne tereny rekreacyjne.Pozdrawiam.

 • 2018-05-18 11:30:46

  gość: ~ja

  Tylko pytanie, dlaczego zorganizowała to gmina a nie ludzie z własnych prywatnych pieniędzy??? 'takitam' dobrze pisze!!! sa wazniejsze sprawy w gminie niz jakies pseudorajdy rowerowe!!! takie to moze organizowac kazda inna gmina gdzie mieszkancy zyja godnie

 • 2018-05-18 11:51:27

  gość: ~Szprycha

  Wacuś - nie mam nic przeciwko. Wpisowe po 10 zł x 75 i jest na kiełbaski. natomiast tu nie ma żadnej promocji, nic z tego nie wynika, gmina z tego typu imprez nie ma korzyści.

 • 2018-05-18 13:03:40

  gość: ~jerry

  Ludzie czy wyście do końca zidiocieli? Co Wam przeszkadza rajd za gminne pieniądze, który może kosztował kilkadziesiąt złotych? To po co jest gmina, po co dostaje nasze podatki? Ma tylko wypłacać Wam kasę na zasiłki i 500+ albo naprawiać dziury w chodnikach. Opamiętajcie się. W tych rajdach zawsze biorą udział ludzie z innych miejscowości, powiatów i są zachwyceni walorami Ziębic i okolic. Gdyby nie te rajdy w życiu nie słyszeliby o naszym parku, orle, muzeum, zamku w Witostowicach, pięknych kościołach, granicy św. Jana, krzyżach pokutnych, Wzgórzach Strzelińskich itp. itd. Oni tu później wracają z rodzinami, znajomymi, kupują bilety wstępu, robią zakupy, nocują - dają nam zarabiać. Potraficie tylko siedzieć i wszystko krytykować ale d..py nikt nie ruszy żeby za cokolwiek pożytecznego dla wspólnego dobra zrobić. Wstyd!!!

 • 2018-05-18 14:34:58

  gość: ~rowerzysta

  Rajd rekreacyjny to nie zabawa dla dorosłych a wycieczka dla całych rodzin, zawsze jest dużo młodzieży co sugerują zdjęcia. Jak ktoś twierdzi, że jego podatki są przepier**ane na kiełbaski i wodę to mu współczuję :)

 • 2018-05-18 15:28:03

  gość: ~takitam

  @~rowerzysta
  @~jerry

  Mili Państwo.

  Rodzina, nie rodzina, młodzież, dzieci ... co za różnica ?

  Gmina, powiat i ogólnie pojęte państwo, NIE SĄ OD SPONSOROWANIA KOMUKOLWIEK JEGO HOBBY.

  Powtórzę jeszcze raz, że kto chce się bawić, powinien to robić za SWOJE PRYWATNE PIENIĄDZE, a nie za pieniądze WSZYSTKICH podatników bez względu na to ile to kosztuje.

  Dzieci/młodzież nie nalezą do państwa czy gminy tylko mają rodziców którzy powinni płacić za rozrywki swoich pociech.

  No ale OK, skoro o 500+ mowa, to właśnie na dzieci skierowany jest ten program, więc państwo jednak jakoś tam wspomaga pośrednio rozrywkę, bo tylko od rodziców zależy na co ta kasa pójdzie.

  Wspomniane zostały również chodniki.

  TO WŁAŚNIE PO TO istnieje twór zwany państwem, województwem, starostwem, powiatem, gminą, sołectwem, żeby zapewnić PODSTAWOWE i konieczne WSZYSTKIM do życia rzeczy typu infrastruktura energetyczna, drogi, zaopatrzenie w wodę, komunikację, służbę zdrowia, armia i wszystko to z czego korzystać MUSI KAŻDY i co jest NIEZBĘDNE do funkcjonowania państwa.

  Natomiast sponsorowanie zabaw, sportów i innych tego typu rzeczy, to RELIKT KOMUNY.
  To za komuny tzw. państwo organizowało ludziom absolutnie wszystko, z zabawami, wczasami, pochodami, itd. itp.

  Komuna niby padła, a jej relikty niczym Lenin, wiecznie żywe.

  Każdy z nas ma jakieś zainteresowania czy hobby.
  Jedni jeżdżą na rowerze, inni pływają, kolejni graja w gry komputerowe, a jeszcze inni lubią się nawalić.

  Czy państwo/gmina ma sponsorować pasje kolejnych grup pasjonatów tylko dlatego, że oni to lubią ?

  Czy tak ciężko zrozumieć, że każdy powinien płacić za swoje zabawy z własnej kieszeni ?

 • 2018-05-18 16:59:08

  gość: ~ja

  @~takitam

  Napisz projekt sponsorujący imprezę z graniem w gry i po sprawie czy tam whatever
  Zrealizuj coś w czym się odnajdziesz i po sprawie, napisz nam jakie masz hobby i coś pomyślimy :) bo gdakać a nic nie robić to każda głupia kwoka potrafi.

 • 2018-05-18 18:48:08

  gość: ~takitam

  @~ja

  Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, to moglibyśmy podyskutować.

  Mimo to, przyzwyczaiłem się już, że jak ktoś nie chce dyskusji lub nie ma nic sensownego do powiedzenia, to pisze o głupocie interlokutora.

  ==========
  Tak na marginesie, to mądra kwoka gdacze tak samo jak głupia.

 • 2018-05-18 15:01:16

  gość: ~Szprycha

  Tak , tak robią zakupy w ziębickich sklepach przez to są straszne kolejki.Nocują w ziębickim hotelu. Zostawiają kupę szmalu w Ziębicach.
  Wracają tutaj z rodzinami, nie można przejść chodnikami taki tłum turystów.
  Jerry masz bujną fantazję, zejdż na ziemię wyjdż do miasta i zobacz gdzie mieszkasz,Krzyż pokutny zadaj sobie na plecy i wybierz się na przejażdżkę rowerową po pięknej miodem i mlekiem płynącej krainie ziębickiej

 • 2018-05-18 15:32:37

  gość: ~jerry

  @~Szprycha
  No przy takim podejściu miejscowych to nigdy, nawet pies z kulawą nogą tu nie zajrzy. A może warto jednak posprawdzać ile biletów sprzedaje się w henrykowskim klasztorze, ziębickim muzeum ilu uczestników rajdu było spoza Ziębic, popytać sprzedawców ilu "nieznajomych" kasują za towary w sklepach czy sprzedają posiłki. To jest sprawdzalne.

 • 2018-05-18 16:01:38

  gość: ~takitam

  @~jerry

  gość: ~jerry napisał/a:
  "A może warto jednak posprawdzać ile biletów sprzedaje się w henrykowskim klasztorze, ziębickim muzeum ilu uczestników rajdu było spoza Ziębic, popytać sprzedawców ilu "nieznajomych" kasują za towary w sklepach czy sprzedają posiłki. To jest sprawdzalne."

  Rozumiem, że sprawdzisz, a następnie podasz te rewelacyjne dane, prawda ?

 • 2018-05-18 17:52:17

  gość: ~jerry

  @~takitam
  Ja nie muszę tego sprawdzać. Niech sprawdzają ci co mają z tym problem. Jak napisał Ja, to zamiast krytykować wszystko i wszystkich oraz propagować w sieci swoje odkrywcze myśli, może czas ruszyć d..pę, wymyślić coś, pozyskać na to pieniądze, zorganizować, a potem czytać krytyczne opinię o tym przedsięwzięciu pisane przez sfrustrowanych palantów.

 • 2018-05-18 18:41:18

  gość: ~takitam

  @~jerry

  Chętnie przeczytam o twoich osiągnięciach.

  Poza tym, jak zwykle, jeśli ktoś (w tym przypadku Ty) nie chce polemizować na temat, to robi wycieczki osobiste, a to najniższa forma wypowiedzi na wszelakich forach i w komentarzach.

 • 2018-05-19 08:14:35

  gość: ~jerry

  @~takitam
  Ja nie muszę chwalić się swoimi osiągnięciami, bo nie krytykuję wszystkiego i wszystkich, wręcz przeciwnie, doceniam i chwalę ludzi, którym się coś chcę robić i robią to nie zważając na internetowych troli. Skoro tobie wszystko się nie podoba i wszystko wiesz najlepiej, to pochwal się swoimi sukcesami, osiągnięciami i dorobkiem dla lokalnej społeczności. A co do dyskusji, to aby ją podejmować trzeba mieć wiedzę na temat omawianego tematu, a tej, sądząc po twoich komentarz nie masz. Demagogiczne hasełka i pseudomądrości dobre są w pyskówkach w TV dla gawiedzi albo zawistnych postach, do rzeczowej dyskusji nie wystarczają.

 • 2018-05-19 10:43:13

  gość: ~ja

  @~jerry
  Dokładnie! Brawo! Ciekaw też jestem co dobrego zainicjował takitam dla naszej społeczności prócz psioczenia na każdą inicjatywę rozrywkowo-kulturalną.
  Przypominam, podatki idą na kulturę czy tego takitam chce czy nie :)

 • 2018-05-19 10:49:23

  gość: ~takitam

  @~jerry

  No to jeszcze raz.

  gość: ~jerry napisał/a:
  "A może warto jednak posprawdzać ile biletów sprzedaje się w henrykowskim klasztorze, ziębickim muzeum ilu uczestników rajdu było spoza Ziębic, popytać sprzedawców ilu "nieznajomych" kasują za towary w sklepach czy sprzedają posiłki. To jest sprawdzalne."

  "Ja nie muszę chwalić się swoimi osiągnięciami, bo nie krytykuję wszystkiego i wszystkich"

  Kolego jerry, rozumiem, że Ty (niczym Bolek Wałęsa) rzucasz pomysł, a gawiedź ma go łapać, czyli sam nie zrobisz do czego zachęcasz, a realizacją Twoich pomysłów mają się zająć inni.
  Poza tym, ja nie muszę niczego sprawdzać (to Twój pomysł) , bo gołym okiem widać, że IGRZYSKA, to NIE CHLEB, czyli rajdy rowerowe, biegi wszelakie, krzyże pokutne, kościoły, ścieżki leśne, turnieje rycerskie itd. są .... fajne, ale TO NIE SĄ INWESTYCJE które miałyby zatrzymać młodych w np. Ziębicach.
  Młodzież owszem, pobawi się (skoro dają za darmo) , ale w/w pierdołami się nie naje, więc jak tylko wejdzie w wiek produkcyjny, to igrzyska odłoży na później, a zajmie się zdobywaniem chleba, a tego w takich Ziębicach po prostu nie ma, więc pouciekają z miasteczka i żadne rajdy rowerowe ich nie zatrzymają.

  Po drugie, jakim to osiągnięciem jest organizacja rajdu rowerowego czy gadanie o kościołach ?
  Komu to, poza grupką zainteresowanych jest potrzebne i dlaczego gmina uznała, że należy z pieniędzy podatników dopłacać (lub w ogóle sponsorować) do imprezy dla grupki osób, tylko dlatego, że ci mają ochotę sobie pojeździć na rowerkach ?

  gość: ~jerry napisał/a:
  "Skoro tobie wszystko się nie podoba i wszystko wiesz najlepiej,.... "

  Po pierwsze, nie wszystko mi się nie podoba.
  Po drugie, nie widzę nic złego w tym, że pisze o czymś co mi się nie podoba.
  Po trzecie wreszcie, po to są komentarze pod artykułami (czy w forach dyskusyjnych), żeby każdy mógł się wypowiedzieć na dany temat w dowolnie wybrany przez siebie sposób.
  >>>> NIKT NIE MUSI SIĘ ZGADZAĆ Z TYM CO PISZĘ <<< , ale jeśli zechce kulturalnie podyskutować i przede wszystkim na temat, to chętnie podejmę polemikę.
  Jeśli ktoś się zgodzi z tezami które stawiam, to będzie mi oczywiście miło, a jeśli nie, a dyskusja będzie kulturalna i na temat, to ... również będzie mi miło poznać inne poglądy, bo w końcu po to właśnie (z definicji przecież) są fora dyskusyjne.

  gość: ~jerry napisał/a:
  "A co do dyskusji, to aby ją podejmować trzeba mieć wiedzę na temat omawianego tematu, a tej, sądząc po twoich komentarz nie masz."

  No OK, przypomnę to co napisałem kilka akapitów wyżej.
  Po to są fora i komentarze, żeby każdy mógł pisać co chce niezależnie od tego czy się zna czy nie, a biorący udział w dyskusji ocenią koto według nich ją ma, a kto nie.
  Poza tym, Ty najczęściej piszesz .... o mnie, a nie na temat poruszany w artykule, a mógłbym przysiąc, że jak do tej pory nie pojawił się ani jeden artykuł choćby zahaczający o moją skromna osobę, więc ponownie napiszę, że jeśli chcesz podyskutować o tematach poruszanych w artykułach, a do tego kulturalnie, to chętnie podyskutuję.
  Natomiast jeśli zechcesz pisać o mnie, to .... proszę bardzo, to wolny kraj, więc pisz o czym chcesz, tylko czy pisanina o mnie cokolwiek wniesie do dyskusji o .. rajdach rowerowych i potrzebie ich organizowania ?

  Kończąc tę przydługą tyradę, wszystkim którzy doczytali to do końca, życzę miłego weekendu :)

 • 2018-05-19 13:51:12

  gość: ~jerry

  @~takitam
  Nie samym chlebem człowiek żyje. Apel do wszystkich - nie karmimy trola!

 • 2018-05-19 17:06:22

  gość: ~Emoniel

  Nikt nie zamierza Cię karmić jerry.

 • 2018-05-18 16:56:13

  gość: ~rowerzysta

  Po masowych plusach i minusach to widać kto ma ból du*y :D
  Ego połechtane?

 • 2018-05-18 18:44:11

  gość: ~takitam

  @~rowerzysta

  Jeśli będziesz chciał podyskutować o "konieczności" organizowania przez gminę (i płacenia za to) takich rowerowych wycieczek, to zapraszam do dyskusji.
  Jeśli nie, to szkoda klawiatury na polemikę z Tobą.

 • 2018-05-19 10:43:29

  gość: ~ja

  @~takitam

  :D:D

 • 2018-05-20 12:15:44

  gość: ~Emoniel

  A co? Ciebie też dupka boli że musiałeś napisać?

 • 2018-05-20 13:20:47

  gość: ~ja

  @~Emoniel
  No a Ciebie też, że musiałeś napisać?

 • 2018-05-20 13:28:30

  gość: ~ja

  ostatnio dodany post

  Ale o co niektórym chodzi?
  Przecież było prawie 80 osób z których pomijając dzieci każdy płaci podatki (m.in na kulturę) więc technicznie sami sobie zasponsorowali koszty rajdu (kiełbasek, wody, chleba, musztardy łooo normalnie srogie koszty...)
  To nie jest tak, że "takitam" zasponsorował z własnych podatków cały rajd.

REKLAMA