Express-Miejski.pl

Spotkanie z mieszkańcami dotyczące rozbudowy sieci gazowej na ul. Fabrycznej

Spotkanie z mieszkańcami ul. Fabrycznej w Bardzie dotyczące rozbudowy sieci gazowej fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

14 maja w Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie odbyło się spotkanie z mieszkańcami ul. Fabrycznej dotyczące możliwości przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej.

Aktualnie przez ulicę Fabryczną w Bardzie przebiega gazociąg, jednak mieszkańcy tamtejszych domów nie mają wykonanych przyłączy do sieci. W swoich gospodarstwach domowych korzystają więc z butli gazowych, a obiekty ogrzewają paliwem stałym, w większości węglem.

W poniedziałkowym spotkaniu wzięła udział Katarzyna Hołowińska – p.o. Kierownika Departamentu Usług Dystrybucyjnych i Usług Klienta w Polskiej Spółce Gazownictwa. Przedstawicielka spółki przedstawiła mieszkańcom prezentację dotyczącą schematu postępowania w przypadku przyłączenia nowych odbiorców w celu wymiany źródła ciepła. Dzięki temu zabiegowi rodziny mogłyby aktywnie uczestniczyć w programie dotyczącym ograniczania niskiej emisji dla gminy Bardo, dotyczącego wymiany nieekologicznych źródeł ciepła wraz z modernizacją kotłowni na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz wykonania instalacji odnawialnych źródeł energii.

Burmistrz poinformował zebranych, że istnieje możliwość przyłączenia się do sieci gazowej z dotacją do części kosztów kwalifikowanych z tytułu wymiany źródła ciepła od gminy Bardo.

Osoby zainteresowane przyłączeniem swojego gospodarstwa domowego do sieci gazowej mogą uzyskać informacje u Rafała Batóg - kierownika Referatu Inwestycyjnego Urzędu Miasta i Gminy Bardo pod nr. tel. 74 817 14 78 w. 64.

W sprawie udziału w programie „Ograniczanie niskiej emisji dla gminy Bardo” informacji udziela Marta Ptasińska - kierownik Referatu Rozwoju i Promocji - tel. 74 817 14 78 w. 74.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA