Express-Miejski.pl

Juniorzy kontra seniorzy. Koleżeński turniej szachowy w Ziębicach

Turniej szachowy „Szachy łączą pokolenia" fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ziębicach. Rozegrali turniej szachowy pn. „Szachy łączą pokolenia".

Grupę niedźwiedzkich „juniorów” reprezentowali: Nikola Hefka, Marcel Rawski, Alan Ziemlewski, Szymon Pietraś, Martyna Wójcik i Maciej Szwarc, wraz z opiekunem grupy – Alicją Wójcik. Natomiast do przedstawicieli „seniorów” należeli: Leszek Paliński, Józef Goliński, Franciszek Pikor, Wiesław Sowa oraz Marek Malankiewicz, prowadzeni przez Justynę Pruszko - Masłowską i Marcina Masłowskiego.

- Atmosfera spotkania była niezwykle serdeczna. Dzieci przygotowały dla swoich szachowych przyjaciół pyszne babeczki, pamiątkowe kartki i kwiatuszki, zaś opiekunowie seniorów zadbali o przepiękne pudło słodkości i dyplomy dla wszystkich turniejowych graczy - czytamy na stronie ziębickiego urzędu.

Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy stwierdzili, że w szachach nie liczy się wiek, czy sprawność fizyczna, zwycięzcą jest każdy gracz, a najważniejszy jest wspólnie spędzony czas, który poświęca się drugiemu człowiekowi.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. UMiG Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA