Express-Miejski.pl

Orzeł z dofinansowaniem. Będą łapacze, nowe bramki i boksy dla rezerwowych

Główna płyta stadionu przy ul. Kusocińskiego 17 w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Orzeł Ząbkowice Śląskie pozyskał 25 tys. zł dofinansowania z urzędu marszałkowskiego na infrastrukturę i poprawę bazy sportowej.

Taką samą ilość pieniędzy klub dołoży z własnego budżetu. Za te środki przy głównej płycie boiska za bramkami zostaną zamontowane dwa łapacze na piłki, a za linią boczną profesjonalne trzynastoosobowe boksy dla zawodników rezerwowych. Na samej murawie pojawią się nowe bramki aluminiowe.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to działania inwestycyjne chcemy rozpocząć zaraz po zakończeniu rozgrywek o mistrzostwo IV ligi - mówi Jan Dulanowski, prezes ząbkowickiego klubu. - Budki dla zawodników rezerwowych oraz bramki aluminiowe, które aktualnie stanowią wyposażenie głównej płyty zostaną przekazane na płytę boczną, gdzie swoje mecze mistrzowskie rozgrywa Polonia Ząbkowice Śląskie, a także drużyny młodzieżowe Orła - dodaje Dulanowski.

Łącznie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego dofinansowanie otrzymało 37 klubów i stowarzyszeń sportowych z całego Dolnego Śląska. Całkowity koszt dotacji wyniósł milion złotych. Wśród kilku klubów z powiatu ząbkowickiego, które ubiegały się o dotację pieniądze otrzymał jedynie Orzeł.

Ząbkowicki klub w ostatnim czasie pozyskał też nowego sponsora. Jest nim firma Veritas Group. Biało-niebiescy otrzymali od sponsora nowy komplet strojów i zastrzyk gotówki w wysokości około 20 tys. zł na bieżące funkcjonowanie klubu.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Orzeł z dofinansowaniem. Będą łapacze, nowe bramki i boksy dla rezerwowych

  2018-05-10 09:32:03

  gość: ~DJ

  Stadion to miejsce jako całość ma słuzyć mieszkańcom i klubom do uprawiania sportu a tym czasem ogranicza się dostęp mieszkańcom do korzystania z bieżni do uprawiania biegania dlaczego płacimy podatki w tym miescie i chcemy mieć dostęp miejsc które są utrzymywane z naszych podatków

 • 2018-05-10 10:09:31

  gość: ~Franek

  @~DJ
  O jakiej Ty bieżni mówisz? Przecież jeszcze z rok i cała bieżnia zostanie porośnięta trawą. Burmistrz robi wszystko dla Orła, a innych uprawiających sport ma w du p ie. Nie każdy ma ochotę biegać do Jaworka, niektórzy chcą przyjść i pobiegać na bieżni. W Słupcu świetna nowa nawierzchnia z profesjonalną bieżnią i otwarta cały czas, a u nas? Jak chcesz wejść na bieżnie to musisz skakać przez płot, bo bramki pozamykane na cztery spusty

 • 2018-05-10 11:49:45

  gość: ~DJ

  ostatnio dodany post

  To prawda jest to prawie trawnik z wydeptana ścieżką ale chodzi o to zamykanie podobno to klub Orzeł tak sobie zażyczył wiec my skaczemy dalej przez płot

REKLAMA