Express-Miejski.pl

BBoy Alien z Bielska-Białej najlepszy w srebrnogórskich zawodach breakdance [FOTO]

„Silver Hill - Springy Chill” II w obiektywie fot.: rz. / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

14 kwietnia we wnętrzach byłego kościoła ewangelickiego w Srebrnej Górze (SPA Aniołek) odbyła się druga edycja zawodów breakdance pn. „Silver Hill - Springy Chill”.

Imprezę poprowadzili Paweł Jochymek „Pastor” oraz Gregory, przy muzyce z gramofonów DJ Domela i DJ Markowy przy pomocy Wit Olda - grającego na perkusji. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Pawła i Kamilę Jochymek przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach z siedzibą w Srebrnej Górze.

Druga edycja zawodów, podobnie jak przed rokiem, cieszyła się sporym zainteresowaniem. - W tym roku było dużo zawodników prezentujących wysoki poziom - poważniejszych tancerzy na polskiej scenie. Było dużo walk i musieliśmy nieco skrócić imprezę żeby zmieścić się w czasie. Dopisała też pogoda, co dodatkowo wprowadzało pozytywną aurę na wydarzeniu. W końcu jeśli w Srebrnej Górze pogoda dopisuje to nie trzeba wiele żeby był fajny klimat, a zawody breakdance miały swoją oryginalną specyfikę - mówił „Pastor” pomysłodawca wydarzenia. 

Widowisko rozpoczęło się o godzinie 12. Wtedy Bboy Zawisza (Bielsko-Biała) rozpoczął prowadzenie warsztatów breakdance i dzielił się swoimi umiejętnościami z najmłodszymi. Główny punkt imprezy - zawody - rozpoczęły się o godzinie 14 i trwały kilka godzin. Walki tancerzy odbyły się w kategoriach: 1vs1 Breaking Pro (dorośli), 3vs3 Breaking Pro (dorośli), 1vs1 Kids Battle do 16 lat (dzieciaki, które tańczą breakdance maksymalnie rok) oraz 1vs1 Kids Battle do lat 14 i dostarczyły widowni sporo wrażeń. Dodatkowym smaczkiem był start w zawodach ekipy z Czech.

Najlepszą BGirl zawodów została Houston z Łodzi. W najważniejszej rywalizacji zawodów breakdance - 1vs1 Breaking Pro - najlepszy okazał się BBoy Alien z Bielska-Białej. Zgarnął m.in. statuetkę wykonaną przez Marcina Górskiego z firmy Kordas oraz voucher dla dwóch osób o wartości prawie tysiąca złotych do hotelu Srebrna Góra. 

Poniżej przedstawiamy wyniki imprezy:

1vs1 Kids battle dla początkujących:

I miejsce - Gibson (BWA Breakers)
II miejsce - Nati (BWA Breakers) 
III miejsce - Filip (BWA Breakers)

1vs1 Kids battle do lat 16:

I miejsce - Houston (Łódź)
II miejsce - Tati (Oborniki Śląskie)
III miejsce - Przemo (BWA Breakers Bielawa)

3vs3 Breaking Pro:

I miejsce - Gregory (BWA Breakers), Fiksa, Martin 
II miejsce - Sapa, Alien, Domin 
III miejsce - Matyz (BWA Breakers), Futo, Kałuża

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA