Express-Miejski.pl

W Ziębicach szkolili się z zakresu przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom

Szkolenie w Ziębicach z zakresu uzależnień i przemocy domowej fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele służb i instytucji, mających stały kontakt z osobami uzależnionymi, ofiarami przemocy i ich sprawcami.

Zebranie odbyło sie 11 kwietnia. Organizatorem spotkania była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ziębicach. Prowadzącym przedsięwzięcie był przedstawiciel Oficyny Profilaktycznej z Krakowa. Tematem przewodnim były problemy społeczne, takie jak uzależnienia i przemoc domowa. Przedstawiciele odpowiednich służb i instytucji odbyli szkolenie z zakresu pomocy ludziom pokrzywdzonym, a także sprawcom takich czynów. Przedstawiono im możliwości prawne udzielania pomocy, wymogi formalne i procedury. Omówione zostały zmiany w ustawie dotyczące wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

Od 1 stycznia w Ziębickim Centrum Kultury działa punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy specjalistów - prawnika, terapeuty i psychologa. Pomieszczenie mieści się przy ul. Wojska Polskiego 10 na parterze, przy wejściu od strony biblioteki.

KM /em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA