Express-Miejski.pl

„Ząbkowice Śląskie - Historia zaklęta w obrazach”. Premiera książki Kamila Pawłowskiego [FOTO]

Historia Ząbkowic Śląskich zaklęta w obrazach. Promocja książki Kamila Pawłowskiego fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 kwietnia w ząbkowickim ratuszu odbyła się premiera książki pt. „Ząbkowice Śląskie - Historia zaklęta w obrazach” autorstwa Kamila Pawłowskiego.

Album zawiera w sobie liczne widokówki i fotografie miasta poczynając od końca XIX wieku do 1945 roku. Ukazuje zatem obraz Ząbkowic Śląskich sprzed lat. Czyni to jednak w sposób nietuzinkowy. Chwytając w rękę tę publikację, można przenieść się do minionego miasta Frankenstein - zwiedzić jego zabytki, napić się kawy, zjeść obiad czy poznać dawnych mieszkańców.

 - W ostatnich latach w wielu miastach ukazały się albumy z widokówkami. Jedne są lepsze, drugie gorsze. Zależało mi, aby przedstawiony w moim albumie materiał był jak najbardziej unikatowy, aby zaprezentowane widokówki i fotografie nie pojawiały się na popularnych portalach internetowych. Dlatego też zaprosiłem do współpracy wielu kolekcjonerów. Dziś efekt mojej pracy ujrzał światło dzienne - mówił autor.

Książka liczy 96 stron. Wydano łącznie tysiąc egzemplarzy w dwóch okładkach: miękkiej i twardej. Za tę pierwszą trzeba zapłacić 38 zł, książka w twardej okładce jest dziesięć złotych droższa. Będzie można nabyć w wielu punktach na terenie miasta, m.in. w Izbie Pamiątek Regionalnych.

Podczas spotkania Kamil Pawłowski podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że książka ujrzała w końcu światło dzienne. Przedstawił też kilka zdjęć Ząbkowic Śląskich sprzed kilkudziesięciu lat, opowiadając do każdego z nich krótką historię. Przybliżył tym samym mieszkańcom, czego będą mogli dowiedzieć się, oglądając album.

Później przyszedł już czas na kupno książki oraz możliwość zdobycia dedykacji od autora na jego najnowszym dziele.

Kamil Pawłowski - urodzony 19 października 1993 roku w Ząbkowicach Śląskich, doktorant w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, autor licznych publikacji i artykułów poświęconych historii i zabytkom powiatu ząbkowickiego. W 2016 roku obronił pracę licencjacką pt. „Pałace i dwory powiatu ząbkowickiego od połowy XVI do połowy XX wieku”.

Aktualnie przygotowuje pracę magisterską na temat obrazu Ząbkowic Śląskich przełomu XIX i XX wieku. W 2017 roku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał mu prestiżową nagrodę Diamentowy Grant na realizację projektu badawczego i pracy doktorskiej poświęconej Ewangelickiemu Zakładowi Diakonijnemu w Ząbkowicach Śląskich.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Ząbkowice Śląskie - Historia zaklęta w obrazach”. Premiera książki Kamila Pawłowskiego [FOTO]

  2018-04-17 22:56:34

  gość: ~zce

  Gdzie można zakupić tą książkę?

 • 2018-04-18 07:07:20

  gość: ~xxxx

  @~zce
  Książka liczy 96 stron. Wydano łącznie tysiąc egzemplarzy w dwóch okładkach: miękkiej i twardej. Za tę pierwszą trzeba zapłacić 38 zł, książka w twardej okładce jest dziesięć złotych droższa. Będzie można nabyć w wielu punktach na terenie miasta, m.in. w Izbie Pamiątek Regionalnych.

 • 2018-04-18 10:02:29

  gość: ~Maria

  ostatnio dodany post

  Miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu. Krótko, zwięźle i na temat, a sam album świetny, warty wydania tych 40 zł. Mnóstwo ciekawych fotografii, z czego tylko kilka widziałam w internecie - inne były mi zupełnie obce. No i książka też napisana ciekawie. Mamy w Ząbkowicach Śląskich utalentowaną młodzież, gratuluję panie Kamilu.

REKLAMA