Express-Miejski.pl

Zrewitalizują teren wokół byłego opactwa cysterskiego w Kamieńcu Ząbkowickim?

Kamieniec Ząbkowicki i Vlčice podejmują wspólny projekt fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Kamieniec Ząbkowicki wspólnie z partnerem z Czech zamierza przystąpić do projektu w ramach którego chce zrewitalizować teren wokół byłego opactwa cysterskiego.

Włodarze obu gmin są już po pierwszych rozmowach. 12 kwietnia wójt Marcin Czerniec złożył wizytę w gminie Vlčice w Republice Czeskiej, gdzie odbył robocze rozmowy ze starostą gminy Josefem Fojtekiem.

Celem spotkania było podpisanie porozumienia o wspólnej realizacji – w ramach polsko-czeskiego partnerstwa - zadania inwestycyjnego w obu gminach. – Będzie ono polegać na tym, że po naszej stronie zrewitalizujemy teren wokół byłego opactwa cysterskiego. Całość ma się odbyć w kilku etapach. Z kolei po stronie czeskiej projekt zakłada rewitalizację dawnego ogrodu przypałacowego w Vlčicach. Całą dokumentację składamy wspólnie w czerwcu bieżącego roku i mamy nadzieję pozyskać na nasze przedsięwzięcie wsparcie w postaci dotacji – powiedział wójt Marcin Czerniec i dodał z satysfakcją, że obserwując zaangażowanie czeskich samorządowców w przywracanie uroku miejscom tworzącym piękno tamtejszej gminy, można mówić o zbieżnych wizjach rozwoju gmin.

ms. / em24.pl / na podst. inf. UG w Kamieńcu Ząbkowickim

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA