Express-Miejski.pl

W planach rewitalizacja parku miejskiego i placu Oziębłowskiego w Ziębicach

Spotkanie robocze w Czechach dotyczące wspólnego projektu związanego z rewitalizacją przestrzeni miejskiej fot.: UMiG Ziębice

Gmina Ziębice chce zrewitalizować i udostępnić na cele turystyczne park miejski oraz plac Stanisława Oziębłowskiego. Będzie też zabiegać o dofinansowanie tego zadania.

11 kwietnia zastępca Burmistrza Tomasz Bafia wraz z pracownikami Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji i Wydziału Budownictwa wziął udział w roboczym spotkaniu z przedstawicielami czeskiego oddziału międzynarodowej organizacji ochrony przyrody A Rocha.

Na zaproszenie Pavla Světlíka - dyrektora A Rocha w Czechach przedstawiciele ziębickiego magistratu odwiedzili siedzibę organizacji w miejscowości Dobre.

Podczas spotkania omówiono zakres potencjalnego wspólnego projektu, o dofinansowanie którego gmina Ziębice i A Rocha chciałyby się starać w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Gmina Ziębice planuje realizację dużego zakresu prac związanych z rewitalizacją i udostępnieniem na cele turystyczne parku miejskiego oraz placu Stanisława Oziębłowskiego w Ziębicach. Czesi chcą natomiast wykonać drugi etap rozbudowy swojego centrum informacji przyrodniczej i ekologicznej, a także budowę ścieżki ekologiczno-edukacyjnej.

Jaromierz, miasto partnerskie Ziębic, nie ma w planach realizacji projektu o zbliżonym zakresie, dlatego gmina skorzystała z możliwości poszukiwania partnera za pośrednictwem strony Euroregionu Glacensis oraz strony Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska i w odpowiedzi na ogłoszenie otrzymała zgłoszenie od A Rocha.

Przed złożeniem propozycji projektowej, która ma nastąpić w czerwcu, planuje się kolejne spotkanie robocze.

ms. / em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W planach rewitalizacja parku miejskiego i placu Oziębłowskiego w Ziębicach

  2018-04-13 11:08:54

  gość: ~czytelnik

  plany, gadanie, nic z tego nie ma, a wiceburmistrz tylko pozuje do zdjęć i robi kampanię do wyborów

 • 2018-04-13 11:17:50

  gość: ~Tynkarz

  W latach dziewięćdziesiątych miała odbyć się rewitalizacja Rynku.Były nawet spotkania z gościem z Warszawy , najczęściej w Ratuszowej przy piwku.Tynki jak leciały, tak lecą.Ziębice to jeden wielki slams.

 • 2018-04-13 14:25:00

  gość: ~Marek

  Za co mają rewitalizować park , wymienić chodniki w rynku, zrobić porządny dojazd do Osiedla Kopernika, jak wyrzucają w błoto ponad 2 miliony z kasy gminnej na targowisko miejskie i to przy akceptacji tego pomysłu przez zidiociałą większość radnych. Nie ma natomiast pieniędzy na posprzątanie syfu przy Browarze, który straszy od kilku lat.
  Ziębice obudzcie się i wybierzcie mądrych radnych i burmistrza.

 • 2018-04-13 16:43:01

  gość: ~takitam

  @~Marek

  CAŁKOWITA RACJA.

  Tzw. "władza" bawi się w idiotyzmy w stylu zawierzenie Ziębic niejakiemu Jurkowi Kapadockiemu.
  Punkt Informacji Turystycznej też jest potrzebny jak psu piata noga.
  Dziwnym trafem, największe dofinansowanie dostają .... kościoły.

  Co do targowiska, to nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego miasto/gmina ma do tego dokładać ?
  Czy to miasto tam handluje ?
  Niech sobie remontują kupcy, bo to oni tam zarabiają.
  Zresztą, targowisko w dzisiejszych czasach, to po prostu anachronizm.
  To nie komuna, gdzie jeśli czegoś nie było w sklepie, to można było kupić na targu.
  Targowe ceny, tez d_py nie urywają w stosunku do sklepowych,a towar taki sam.

  Co do burmistrza, to .... czy będzie to Bira, Nowak, kot mojej sąsiadki czy ktokolwiek inny, ... nie ma to absolutnie żadnego znaczenia., bo tu (w Ziębicach) NIE MA FIRM I PRZEMYSŁU, a co za tym idzie niema również podatku od nich, a to z kolei przekłada się na to, że nie ma czym modernizować Ziębic.
  Dlatego KAŻDY kolejny burmistrz Ziębic, będzie TYLKO ADMINISTROWAŁ BIEDĄ, ale .... fakt, że nawet bieda można gospodarować albo rozsądnie, albo głupio.

  Niestety (póki co) nie wiedzę ABSOLUTNIE NIKOGO kto byłby sensownym kandydatem na stanowisko burmistrza Ziębic.

  Tak czy siak, dopóki nie powstaną w Ziębicach (lub tuż obok) jakieś większe firmy, to nie mamy co liczyć na rozwój miasta.

  Nadal będzie tylko stagnacja i emigracja młodych do dużych miast lub za granicę, co w konsekwencji doprowadzi do całkowitego zatrzymania jakiegokolwiek rozwoju.

 • 2018-04-13 15:37:39

  gość: ~Zajączek

  W brazylijskich fawelach jest bardziej kolorowo. Ziębice to zapyziałe miasteczko, brudno, szaro, domy z liszajami,dziury w chodnikach i w jezdniach,zardzewiałe lampy i dużo jeszcze można wymieniać

 • 2018-04-13 15:54:07

  gość: ~Anita Pękala

  Ziębice to miasto dilerów narkomanów... Policja od dawna wie kto handluje ale przyjmują na to oko bo mają z tego działe... Najpierw ogarnijy ich później możemy brać się za resztę.

 • 2018-04-14 14:52:52

  gość: ~Xyz

  @~Anita Pękala
  Wreszcie ktoś miał odwagę powiedzieć prawdę o policji- zwykłych bandytach ...

 • 2018-04-14 15:29:48

  gość: ~Rahu

  ostatnio dodany post

  @~Anita Pękala

  Nie masz pojęcia ile ludzi ma z czego żyć tylko dzięki tym dragom... Ciekawe czy by Ci było do śmiechu gdyby np twój syn trafił za kraty za dragi... Wychodzi na to, że dilerzy więcej robią dla miasta niż śmieszni rządzący.

REKLAMA