Express-Miejski.pl

Uczniowie rywalizowali w konkursie piosenki rosyjskiej. Znamy wyniki [FOTO]

I Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Rosyjskiej fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 kwietnia w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Rosyjskiej pt. „Odcienie miłości”.

Imprezę prowadzili Amelia Borowik i Radosław Leśniak z ząbkowickiego liceum. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach, a występy artystów oceniało jury w składzie: Alicja Sakwerda - emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego, Jerzy Lozia - od 1974 roku prowadził w Ząbkowicach Śląskich zespół „Dominanty”. Zespół istniał przez 30 lat. Lozia jest członkiem ząbkowickiej orkiestry dętej, gra również na barytonie, oraz przewodniczący jury Zbigniew Szermer - muzyk, aktor, wokalista, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w roku 1975. Laureat Festiwalu Opolskiego w 1976 roku. Związany z Teatrem Mieskim, Stowarzyszeniem Twórców Sztuki i Ząbkowickim Ośrodkiem Kultury.

W kategorii szkoły gimnazjalne pierwsze miejsce zajęła Paula Bernaczek (Publiczne Gimnazjum w Przyłęku), tuż za nią uplasowała się Paulina Malinowska (Gimnazjum Publiczne nr 1 w Ząbkowicach Śląskich). Trzecie miejsce przypadło duetowi: Oliwia Chwedeczko i Aleksandra Świdzińska (Gimnazjum Publiczne w Ziębicach).

Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Kamia Łyko (LO w Ząbkowicach Śląskich), druga była Ewa Trębacz (LO w Ząbkowicach Śląskich), a na trzecim miejscu na podium stanęła Klaudia Kłubowicz (LO w Ząbkowicach Śląskich). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Klaudia Kaczmarek i Bartłomiej Pacan (LO w Kłodzku), Natalia i Maja Kowalska (LO w Kłodzku) oraz Wiktoria Bandyk (LO w Ząbkowicach Śląskich).

Skąd wziął się pomysł na konkurs „Odcienie miłości”? - Od czterech lat w okolicach Walentynek organizuję koncert piosenki polsko-rosyjskiej „Miłość niejedno ma imię”. Biorą w nim udział uczniowie naszego liceum i członkowie Stowarzyszenia Animatorów Kultury — mówiła Magdalena Halikowska, nauczycielka języka rosyjskiego w liceach w Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich. - Bardzo często osoby, które uczą się języka rosyjskiego chcą zaprezentować się na scenie ZOKu. Dlatego postanowiłam dać im szansę pokazania się i zorganizowałam międzypowiatowy konkurs piosenki rosyjskiej. Mogą w nim brać udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego. W tym roku tytuł „Odcienie miłości" był nawiązaniem do koncertu walentynkowego „Miłość niejedno ma imię". Kolejne edycje będą tematyczne — dodała nauczycielka.

Konkurs został zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich oraz Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku. 

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA