Kilkuset kolarzy górskich rywalizowało w Bardzie. Znamy najlepszych [FOTO]

IV Grand Prix Barda MTB - Puchar Strefy MTB Sudety 2018

IV Grand Prix Barda MTB - Puchar Strefy MTB Sudety 2018 fot.: em24.pl

7 kwietnia w Bardzie odbyła się IV edycja zawodów Grand Prix Barda MTB. Impreza zainaugurowała również tegoroczny cykl zawodów o puchar Strefy MTB Sudety.

Na starcie stanęło 311 zawodników. Ponad dwustu rywalizowało na dystansie MINI (trasa około 25 km), pozostali zdecydowali się pokonać trasę MEGA (blisko 50 km). Trasa wiodła po górzystych terenach, a zawodnicy mieli do pokonania kilka stromych podjazdów.

Na krótszym dystansie najlepszy okazał się Bartosz Łysak (Cranberry Team Głuszyca), który zameldował się na mecie z wynikiem 1 godzina 1 minuta i 31 sekund. Drugi Wojciech Karpierz (Dream Bike Bielawa) stracił do niego 22 sekundy. Na trzecim stopniu podium stanął Marek Ardelli z Bike Finger Wałbrzych, uzyskując czas 1 godzina, 3 minuty i 24 sekundy. Wśród kobiet zwyciężyła Marta Garnek z Dream Bike Bielawa, wpadając na metę po 1 godzinie 19 minutach i 2 sekundach. 39 sekund po niej wyścig ukończyła Anita Kaputa z KKW Whyte Nexelo Wałbrzych, a podium z czasem 1 godzina 21 minut i 52 sekundy uzupełniła Lenka Fridrichova z Czech.

Na trasie MEGA pierwsza lokata powędrowała do Piotra Brzózki z JBG-2 Cryospace, któremu przejechanie około 50 km dystansu zajęło 1 godzinę 51 minut oraz 59 sekund. Dwanaście sekund po nim na metę wpadł Rafał Hebisz z SGR Specialized Srebrna Góra, a na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Halejak, klubowy kolega Brzózki, osiagając czas 1 godzina 53 minuty i 26 sekund. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Barbara Borowiecka (Szczepanbike) z czasem 2 godziny 31 minut i 16 sekund. Trzy minuty i 18 sekund po niej linię mety przekroczyła Joanna Ignasiak z Mitsubishi Materials MTB Team, a trzecie miejsce przypadło Patrycji Piotrowskiej z KKW Whyte Nexelo Wałbrzych (czas: 2 godziny 34 minuty 55 sekund).

Najlepsi zgarnęli do klasyfikacji Strefa MTB Sudety po 500 pkt, a także nagrody finansowe. Szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii dostępne są na stronie ULTIMA SPORT [KLIK], który obsługiwał tę imprezę. Organizatorem zawodów w Bardzie był Marcin Skoczeń z Hotelu Bardo przy współpracy z urzędem miasta. Zdjęcia z podium wkrótce.