Express-Miejski.pl

Otwarcie sezonu turystycznego w Ząbkowicach Śląskich. Sprawdź program imprezy

Otwarcie sezonu turystycznego w Ząbkowicach Śląskich na stałe wpisało się już w kalendarz imprez organizowanych przez ząbkowicki urząd fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Pokazy walk, przymierzanie zbroi, mini zoo i konkursy z nagrodami to tylko część atrakcji przygotowanych na otwarcie sezonu turystycznego w Ząbkowicach Śląskich.

Wydarzenie pt. „Sezonie otwórz się” tradycyjnie będzie odbywać się w ruinach XVI-wiecznego ząbkowickiego zamku. Tegoroczna edycja rozpocznie się 14 kwietnia o godz. 14.

Dla dzieci i dorosłych organizatorzy przygotowali wiele atrakcji związanych z historią Ząbkowic Śląskich i okolic. Mieszkańcy oraz turyści będą mogli wykazać się w łucznictwie oraz warsztatach garncarskich i rzemieślniczych. Na chętnych czekać będą również ćwiczenia sprawnościowe, takie jak przeciąganie liny czy walki białą bronią. Najmłodsi będą mogli skorzystać z warsztatów teatralnych i porywalizować w grze terenowej. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Odbędzie się także konkurs wiedzy o Ząbkowicach Śląskich, pokaz walk rycerskich czy tańca z ogniem. Będzie też labirynt grozy, a chętni będą mogli sprawdzić się w pokoju zagadek. Oprócz zabaw i konkursów uczestnicy będą mogli zjeść smażoną kiełbaskę i skorzystać ze stolika kawowego.

Otwarcie sezonu turystycznego oznacza, że od 15 kwietnia atrakcje Ząbkowic Śląskich będą udostępnione dla zwiedzających dwie godziny dłużej. Krzywą Wieżę, Izbę Pamiątek Regionalnych, Laboratorium dr. Frankensteina oraz Zamek można zwiedzać w godz. od 9 do 19.

Szczegółowy program otwarcia sezonu prezentujemy poniżej:

Karolina Marchlewicz

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA