Express-Miejski.pl

Zieliński w kadrze na Nigerię i Koreę Południową. Nawałka ogłosił powołania z lig zagranicznych

23-letni ząbkowiczanin na dobre wywalczył sobie miejsce w kadrze reprezentacji Polski fot.: ŁNP

Ząbkowiczanin Piotr Zieliński znalazł się w kadrze reprezentacji Polski w piłce nożnej na towarzyskie mecze z Nigerią i Koreą Południową.

Dla drużyny narodowej będą to pierwsze spotkania przygotowujące zespół bezpośrednio do zbliżających się mistrzostw świata. Pojedynek z Nigerią odbędzie się 23 marca o godz. 20.45 we Wrocławiu, natomiast z zespołem z Azji biało-czerwoni zagrają 27 marca także o godz. 20.45 w Chorzowie.

- Skład kadry jest oparty na piłkarzach sprawdzonych w poprzednich meczach reprezentacji i utrzymujących odpowiednią dyspozycję w swoich klubach. W dalszym ciągu szczegółowo monitorujemy rozgrywki krajowe i zagraniczne, mając na celu zwiększenie rywalizacji o miejsce w kadrze na mundial. Szansę dostaną również debiutanci – powiedział Adam Nawałka, który powołania dla zawodników z polskiej ligi ogłosi za tydzień.

Wśród 22 zawodników powołanych z lig zagranicznych są: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Paweł Jaroszyński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Łukasz Piszczek, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus, Piotr Zieliński, Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok i Łukasz Teodorczyk

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA