Express-Miejski.pl

Gmina podpisała porozumienie z powiatem. Przebudują ponad 2.2 km drogi

W lipcu 2019 roku planuje się koniec remontu ponad 2.2 km drogi powiatowej w Mąkolnie fot.: UM Złoty Stok

Jak już informowaliśmy, władze powiatu osiągnęły porozumienie z gminą Złoty Stok w sprawie wspólnej przebudowy drogi powiatowej w Mąkolnie.

16 lutego nastąpiło oficjalne podpisanie umowy na realizację zadania. Dwuletni okres realizacji zostanie zakończony w lipcu 2019 roku. W pierwszym roku, zostanie wykonana dokumentacja techniczna, a w kolejnym roboty budowlane.

Koszta po stronie gminy i powiatu wyniosą: po 52.528,80 zł w kwestii dokumentacji oraz po 606.668,25 zł jeśli chodzi o prace związane już stricte z przebudową drogi. Wartość inwestycji zamknie się kwotą 2.854.890,54 zł brutto, a jej przedmiotem będzie: wykonanie dokumentacji technicznej, przebudowa konstrukcji korpusu drogowego, budowa chodnika na długości 390 mb, budowa kanalizacji deszczowej na długości budowanego chodnika oraz przebudowa istniejących przepustów drogowych. Łącznie przebudowa drogi będzie prowadzona na długości 2.248 metrów, a prace będzie realizowała firma Eurovia z siedzibą w Kobierzycach.

Nowa nawierzchnia przebudowanej drogi, przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i mieszkańców wsi. Inwestycja otrzymała również wsparcie unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 63,63% w formie refundacji. Pozostałe 36.37 proc. wartości zadania pokryte zostanie po połowie z funduszu powiatu i złotostockiej gminy.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA