Express-Miejski.pl

Obchody Dnia Chorego w Bardzie

Obchody Dnia Chorego w Bardzie fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 lutego w bardzkiej bazylice mniejszej z okazji Dnia Chorego odbyła się msza święta w intencji wszystkich cierpiących.

Podczas eucharystii chorym udzielono sakramentu namaszczenia oraz specjalnego błogosławieństwa. Modlono się zarówno za tych, którzy pojawili się w kościele, jak i tych, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogą przybyć na nabożeństwo.

Po mszy świętej odbył się mini koncert zespołu Wiolinek, a następnie Teatr Ruch z Domu Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy przedstawił sztukę o synu marnotrawnym. Po programie artystycznym dla wszystkich obecnych zorganizowano spotkanie przy kawie i herbacie. 

Światowy Dzień Chorego to święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.

Organizatorami Dnia Chorego w Bardzie był Caritas, miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej, gmina Bardo oraz miejscowa parafia.

UMiG Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA