Express-Miejski.pl

Młodzieżowy Inkubator Praktycznych Talentów. W Srebrnej Górze ruszyły zajęcia dla młodzieży

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Od lutego w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Srebrnej Górze trwają warsztaty techniczne dla młodzieży. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 17. 

Cykliczne spotkania kilkunastoosobowej grupy w ramach projektu „Młodzieżowy Inkubator Praktycznych Talentów” zakładają renowację starych mebli, budowanie mebli z palet czy ogólnie meblowego recyklingu pod okiem doświadczonego instruktora. Młodzież w wieku od 13 do 19 roku życia uczy się tworzyć nietuzinkowe i rzadko spotykane dekoracje, meble i dodatki, a głównym materiałem są surowce wtórne.

Głównym celem projektu jest jednak „uzbrojenie" uczestników w praktyczne umiejętności i nabycie cech osoby przedsiębiorczej. Warsztaty mogą przerodzić się w pasję, a w przyszłości we własny biznes. Dzięki zajęciom młodzież będzie mogła na własnym przykładzie przekonać się o funkcjonowaniu przedsiębiorstw.

- Młodzież, przy wsparciu pracowników i instruktora, samodzielnie zorganizuje swój warsztat pracy. Dzięki zajęciom nauczą się zdobywania materiałów analizując swój projektowy budżet, zdobędą też wiedzę w temacie efektywnego pozyskiwania sponsorów. Sami będą ustalać grafik pracy, przygotowywać dokumentację, prowadzić rozliczenia i promować swoje działania - mówi o programie Norbert Szandrowski, dyrektor GOKSiR w Srebrnej Górze. 

Projekt „Młodzieżowy Inkubator Praktycznych Talentów" prowadzony jest w ramach programu „Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA