Express-Miejski.pl

W Ziębicach uczyli się gotować z Robertem Sową

Warsztaty kulinarne z Robertem Sową w ZSP Ziębice fot.: ZSP Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

8 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego miały miejsce wyjątkowe warsztaty kulinarne. Poprowadził je Robert Sowa - polski mistrz kulinarny.

Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji szkoleniowej, organizowanej przez Grupę PRYMAT w szkołach o branży gastronomicznej na terenie całej Polski. Gośćmi warsztatów byli: Waldemar Załuski - właściciel największej „Patelni Plenerowej” w Polsce, Tomasz Bafia - wiceburmistrz Ziębic oraz Rafał Śledź - Naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Ziębicach.

Warsztaty poprzedziło krótkie spotkanie Roberta Sowy z uczniami z innych szkół, którzy przybyli na nasze zaproszenie. Następnie dla 36 uczniów z klas gastronomicznych ZSP rozpoczęła się prawdziwa i ekscytująca przygoda kulinarna. Uczestnicy warsztatów, pracujący jednocześnie na sześciu stanowiskach, otrzymali poszczególne zadania i instrukcje, a następnie pod czujnym okiem trzech mistrzów kulinarnych przystąpili do pracy.

Jako pierwsze danie uczniowie przygotowali mix pięciu zakąsek, w tym hummus, roladki z szynki parmeńskiej, nadziewane suszone pomidory, tapenade z czarnych oliwek, pastę z tuńczyka z serem kremowym, solą i cytryną. Hitem warsztatów był fantastyczny deser bezowy z kremem oraz pieczone piersi z kaczki podane ze smakowitym sosem na bazie skarmelizowanych śliwek z masłem, śliwowicą i kardamonem.

Warsztaty odbyły się w dwóch turach, zaś uczniowie – po zakończonej pracy - mieli okazję udać się na degustację wytworów sztuki kulinarnej. Wszyscy z nich otrzymali także certyfikaty uczestnictwa oraz książki kucharskie Roberta Sowy.

Grupa Prymat, będąca organizatorem i koordynatorem warsztatów dla młodzieży, okazała się też hojnym sponsorem – szkolna pracownia została bowiem wzbogacona o pokaźny zestaw różnorodnych przypraw i firmowe fartuchy.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA