Express-Miejski.pl

Gmina otrzymała dofinansowanie na odbudowę ścieżek na terenie kompleksu pałacowo-parkowego

Gmina z dofinansowaniem na odbudowę ścieżek na terenie kompleksu pałacowo-parkowego fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Kamieniec Ząbkowicki otrzyma blisko 1.12 mln zł na kolejne działania w ramach rewitalizacji kompleksu pałacowo-parkowego.

W ramach projektu pod nazwą „Ścieżki w Parku Kulturowym w Kamieńcu Ząbkowickim” na terenie obiektu zostaną wykonane dwa duże zadania obejmujące zarówno przywracanie pierwotnej świetności całemu obszarowi otaczającemu pałac, jak i nadawaniu piękna środowisku przyrodniczemu. Odbudowana zostanie dawna droga brukowa prowadząca od Czerwonego Kościółka do pałacu oraz droga dojazdowa pomiędzy Czerwonym Kościółkiem a dawnym Domem Rządcy. Drogi zostaną wybudowane z charakterystycznego łupka z obrzeżami i elementami towarzyszącymi. W miejscach, gdzie łupek jest w dobrym stanie, droga będzie uzupełniana o brakujące cząstki. Całkowity koszt zadania wyniesie ponad 1.7 mln zł.

- Niewątpliwie oba działania zdecydowanie poprawią estetykę tych miejsc, a w połączeniu z zaplanowanymi pracami w sferze roślinności, staną się uroczym fragmentem całego terenu pałacowego. Przygotowane zostaną specjalne tablice tematyczne, na których znajdą się także informacje związane ze zwierzętami objętymi ochroną na obszarze parku pałacowego - informuje Marcin Czerniec, wójt Kamieńca Ząbkowickiego.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA