Express-Miejski.pl

Orzeł i Unia przygotowują się do rundy rewanżowej. Są już po pierwszych sparingach

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Niewiele ponad miesiąc pozostał zespołom czwartej ligi do rozpoczęcia rozgrywek w rundzie rewanżowej. Sprawdzamy, co dzieje się w Orle Ząbkowice Śląskie i Unii Bardo.

Obie ekipy przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęły w drugiej połowie stycznia. Obie drużyny mają za sobą pierwsze mecze towarzyskie, w obu też trenują nowi grace. Z Orłem do rozgrywek przygotowuje się Łukasz Maciejewski, który wcześniej występował w trzecioligowej Lechii Dzierżoniów. „Elber” wraca do gry po ponad rocznej przerwie, a w debiucie w barwach Orła zdołał dwukrotnie trafić do siatki. Biało-niebiescy w pierwszej grze kontrolnej rozprawili się z Polonią Nysa - wiceliderem IV ligi opolskiej, zwyciężając 2:0 (2:0). Drugim zawodnikiem, który trenuje pod okiem Tomasza Masłowskiego jest Patryk Firek. 20-latek ma za sobą występy w juniorach Piasta Gliwice, Stali Brzeg i Agropolu Głuszyna.

Treningów z zespołem nie wznowili Remigiusz Kowerko, Szymon Brandl oraz Łukasz Kucharek. Ten ostatni najprawdopodobniej od rundy wiosennej będzie grał dla Piławianki Piława Górna.

Bardzianie w dwóch meczach kontrolnych także dwa razy byli górą. Najpierw podopieczni Tomasza Zielińskiego pokonali 2:1 Zjednoczonych Żarów (bramki: Damian Okrojek, Paweł Świerzawski), a następnie w takim samym stosunku rozprawili się z liderem klasy okręgowej – Piastem Nowa Ruda. Do siatki noworudzian trafiali Daniel Chęciński i Tomasz Zieliński. Z zespołem trenuje też kilku nowych graczy, jednak jak na razie ich nazwiska są owiane tajemnicą.

Orzeł i Unia po rundzie jesiennej plasują sie w górnej części tabeli IV ligi dolnośląskiej grupy wschodniej. Obie ekipy zdobyły w rundzie jesiennej po 24 punkty. Jedno oczko wyżej jest jednak klub z Ząbkowic Śląskich, który okazał się lepszy w bezpośrednim starciu. Do meczów o stawkę obie ekipy wrócą w połowie marca. Orzeł oprócz rozgrywek ligowych występuje jeszcze w rozgrywkach Pucharu Polski. W meczu półfinałowym na szczeblu okręgowym rywalem biało-niebieskich bedzie dzierżoniowska Lechia.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA