Express-Miejski.pl

Ząbkowicki zamek na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców

Zamek w Ząbkowicach Śląskich fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Bogata historia i niezwykła architektura obiektu pozwoliła, aby ząbkowicki zamek trafił do grona tak znanych obiektów jak zamek Bolków, Grodno, Grodziec czy Książ.

Europejski Szlak Zamków i Pałaców to projekt realizowany we współpracy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz zamków i pałaców Dolnego Śląska, który zrzesza najciekawsze obiekty naszego regionu.

Ideą projektu jest stworzenie szlaku pokazującego najciekawsze obiekty władzy świeckiej – zamki i pałace. Budowle połączone są polityką informacyjną (foldery, ulotki, tablice informacyjne i drogowe), lojalnościową (system rabatowy), gwarancją oferty turystycznej na najwyższym poziomie oraz centralnie prowadzoną polityką PR i reklamową.

Główne cele projektu to zbudowanie i wypromowanie Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców jako uznanego europejskiego produktu turystycznego (na równi z szlakiem św. Jakuba) oraz wpis na listę szlaków kulturowych Rady Europy.

Więcej informacji na temat szlaku można znaleźć na stronie szlakzamkowipalacow.eu  oraz na Facebooku

UMiG Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ząbkowicki zamek na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców

    2018-02-06 10:17:38

    gość: ~Temis

    ostatnio dodany post

    Projekt z huczną nazwą, a w środku produktu jakby mniej. Ząbkowicki zamek - tandetnie remontowany i zagospodarowany marne. Faktycznie jest czym się chwalić na europejską skalę...

REKLAMA