Express-Miejski.pl

Michał Turyński obronił tytuł mistrza świata WAKO PRO

DSF Kickboxing Challenge 13: Turyński vs Poturak fot.: DSF Kickboxing Challenge

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pochodzący z Ciepłowód kickboxer po raz kolejny okazał się lepszy od bośniackiego gladiatora Dzevada Poturaka.

Pojedynek znalazł się w głównej karcie wieczoru gali DSF Kickboxing Challenge 13, która odbyła się 3 lutego w hali Orbita we Wrocławiu. Stawką był pas mistrzowski w wadze +91 kg w formule low-kick. Dla obu zawodników było to już drugie starcie. Niespełna rok temu w Sarajewie triumfował Polak odbierając pas reprezentantowi Bośni i Hercegowiny. Dla wielu niejednogłośna decyzja sędziów o wygranej Turyńskiego była niesprawiedliwa. Bośniak zapowiadał rewanż.

Podczas rewanżowego starcia zawodnik Fighter Wrocław nie pozostawił już złudzeń. Na przestrzeni pięciu rund ciepłowodzianin posiadał zdecydowaną przewagę nad Bośniakiem, a rywal nie był w stanie mu zagrozić. Polak dobrze pracował niskimi kopnięciami i był zdecydowanie szybszy od oponenta. W końcowych rundach nastawił się na jedno kończące uderzenie i były momenty, gdy wstrząsnął Poturakiem.

Ostatecznie Bośniak uniknął nokautu, lecz przegrał na punkty. Sędziowie jednogłośnie wskazali na zwycięstwo Turyńskiego i ciepłowodzianin mógł cieszyć się z obrony mistrzowskiego tytułu.

Warto zaznaczyć, że w narożniku Polaka znalazł się Janusz Gulej wraz z Bartłomiejem Bielasem (obaj z klubu Wataha Ząbkowice Śląskie, którego Turyński jest honorowym zawodnikiem).

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA