Express-Miejski.pl

W Ząbkowicach Śląskich powstanie labirynt luster. Pierwszy na Dolnym Śląsku

Labirynt Luster od kilku lat istnieje m.in. w Krakowie i cieszy się sporym zainteresowaniem fot.: facebook.com/LustrzanyLabirynt

To kolejna atrakcja turystyczna, obok działającego od dwóch lat escape roomu, mająca zwiększyć atrakcyjność turystyczną ząbkowickiego zamku.

Labirynt luster ma mieścić się na najwyższej kondygnacji wieży bramnej. - Jego otwarcie planowane jest w połowie bieżącego roku. Będzie to jedna z niewielu tego typu atrakcji w Polsce i pierwsza na Dolnym Śląsku - mówi Stanisław Moderski z ząbkowickiego magistratu. Koszt utworzenia labiryntu wyniesie 67.7 tys. zł, z czego ponad 35 tys. zł dofinansowania gmina otrzyma z projektu LGD „Qwsi”.

Zabawa w labiryncie będzie polegać na wydostaniu się z pomieszczenia wypełnionego lustrami w jak najkrótszym czasie. Nie jest to jednak proste wyzwanie. Odpowiednio ustawione ściany luster sprawiają bowiem wrażenie nieograniczonej przestrzeni i w efekcie bardzo łatwo można stracić orientację i zabłądzić. Łącznie w pomieszczeniu ustawionych zostanie ponad sto luster. 

Pomysłodawcami utworzenia labiryntu luster w Ząbkowicach Śląskich są pracownicy Izby Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich, którzy sporządzili wniosek niezbędny do pozyskania dofinansowania i realizacji inwestycji.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Ząbkowicach Śląskich powstanie labirynt luster. Pierwszy na Dolnym Śląsku

  2018-01-31 18:41:15

  gość: ~Jadzia

  Zero komentarzy? Opozycjoniści w osobach 3-4 osób, gdzie jesteście? Super! My z rodziną na pewno skorzystamy, może to być naprawdę fajna atrakcja. W escape roomie już byliśmy i polecamy wszystkim. Zabawy co nie miara, można błysnąć inteligencją i sprawdzić się!

 • 2018-01-31 20:44:18

  gość: ~andrzej stolec

  super może nagrają wejśćie smoka 2

 • 2018-02-01 09:03:25

  gość: ~staszek z bobolic

  ostatnio dodany post

  Chyba wejście Andrzeja na fotel przewodniczącego rady powiatu

REKLAMA