Express-Miejski.pl

W sobotę Michał Turyński będzie bronił tytułu mistrza świata. Rywalem ponownie bośniacki gladiator

W sobotę Michał Turyński będzie bronił tytułu mistrza świata, który wywalczył przed niespełna rokiem, pokonując swojego najbliższego rywala w Sarajewie. Bośniak zapowiada rewanż fot.: DSF Kickboxing Challenge

3 lutego we wrocławskiej hali Orbita podczas 13. gali DSF Kickboxing Challenge Michał Turyński pochodzący z Ciepłowód będzie bronił tytułu mistrza świata WAKO PRO.

Jego rywalem będzie Dzevad Poturak z Bośni i Hercegowiny. Zawodnicy spotkali się już ponad dziesięć miesięcy temu. 11 marca 2016 roku rywalizowali w Sarajewie. Wtedy Polak do walki o pas nie przystępował jako faworyt. Stanął na przeciwko bardzo doświadczonego Bośniaka, który na własnej ziemi nie przegrał od dwunastu lat. Sama walka była bardzo wyrównana, o czym świadczy niejednogłośny werdykt sędziów. Okazał się on jednak szczęśliwy dla Polaka, który wygrał 2:1. 

Walka Turyński-Poturak będzie przystawką do dania głównego wieczoru. O pierwszy w historii tytuł DSF Kickboxing Challenge w kategorii do 86 kilogramów, zmierzą się Maksymilian Bratkowicz (GymFight Wrocław) i Mateusz Kubiszyn (KKS Sporty Walki Poznań).

Pochodzący z Ciepłowód Turyński przygodę ze sportami walki rozpoczynał od jiujitsu i taekwondo. Przez jakiś czas trenował również karate. Od 2009 roku jest pod opieką Tomasza Skrzypka, trenera kadry narodowej kickobxingu. Trenuje w klubie Fighter Wrocław. Jest też członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepłowodach.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA