Express-Miejski.pl

Zebrali dla Tosi blisko trzy tysiące złotych. Koncert charytatywny w kościele sióstr klarysek

Koncert charytatywny dla chorej Tosi z Bielawy zrealizowała schola „Światełka Pana” z Przedborowej fot.: mp

W niedzielny wieczór mury kościoła sióstr klarysek w Ząbkowicach Śląskich wypełnił donośny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi „Światełka Pana” z Przedborowej.

Licznie przybyli parafianie i goście z radością włączyli się do wspólnego kolędowania. Podczas występu udało się zebrać środki w kwocie 2.797,68 zł i 10 euro, które będą formą wsparcia kosztownej operacji Tosi Murczak.

Tosia cierpi na agenezję kości krzyżowej i guzicznej z jednoczesną hiperplazją ostatnich trzonów lędźwiowych. Oznacza to, że nie może chodzić. Jedynym ratunkiem dla niej jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadzi ją doktor Paley, który po zapoznaniu się z sytuacją siedmiomiesięcznej Tosi podjął się naprawienia ekstremalnie skomplikowanej wady. Pojawiło się światełko w tunelu. Jeśli stawimy się w Paley Institute istnieje 100 proc. szans, że Tosia będzie chodzić.

- Dzieci, których wady były uznawane za beznadziejne, po operacji mogły chodzić tak, jak zdrowe dzieci. Wierzę, że tak samo będzie z moją Tosią. W nasze życie, zamiast długich spacerów, raczkowania, kalendarzowego wyczekiwania pierwszego kroczku, pierwszych bucików, wpisana jest rehabilitacja, wizyty u specjalistów i w szpitalach, kilka operacji, strach i walka o sprawność. Proszę, nie zostawiaj nas samych w tej walce! - apeluje mama Tosi, która samotnie wychowuje córeczkę i starszego brata.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA