Express-Miejski.pl

Skałki Stolec przystąpią do rundy wiosennej z nowym trenerem

Ostatnim klubem, który prowadził Wojciech Siewruk byli juniorzy Polonii Ząbkowice Śląskie. Z zespołem wywalczył on awans do Ligi Dolnośląskiej Juniora Starszego fot.: mp

Wojciech Siewruk zastąpił Tomasza Starczynowskiego w roli szkoleniowca Skałek Stolec. Beniaminek klasy okręgowej rozpoczął już przygotowania do rundy wiosennej.

Zespół ze Stolca po rundzie jesiennej jest jednym z pozytywnych zaskoczeń ligi. W tabeli zajmuje piąte miejsce z 26 punktami, mając pod względem statystyk czwartą ofensywę i trzecią defensywę w lidze. Zespół prowadzony dotychczas przez Starczynowskiego zanotował jesienią siedem zwycięstw, pięć remisów i tylko trzy razy schodził z boiska jako przegrany.

Zmiana na stanowisku trenera nie jest spowodowana aspektami sportowymi. Swoje odejście Tomasz Starczynowski tłumaczył brakiem czasu na łączenie obowiązków zawodowych z dodatkową pracą na stanowisku trenera. Jego następcą będzie Wojciech Siewruk, który ma ambitne plany w stosunku do drużyny z małej miejscowości nieopodal Ząbkowic Śląskich. 

- Celem na rundę wiosenną jest zdobycie jak największej ilości punktów i realizowanie boiskowych założeń. Chcemy jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w lidze i budować zespół, który w przyszłym sezonie będzie walczył o najwyższe cele - mówi Siewruk.

Skałki przygotowania do rozgrywek rozpoczęły 23 stycznia. Na pierwszych zajęciach pojawiło się kilkunastu zawodników, w tym Krzysztof Głąb, który w przeszłości grał już w Skałkach, a ostatnio bronił barw Sparty Paczków. - Do zespołu wraca też Bartosz Zalot, który ostatnie pół roku spędził w Unii Bardo. Z Unią udało nam się porozumieć również w sprawie Łukasza Głowaka, Łukasza Idzi, Tomka Spyrki oraz Daniela Pietrzaka. Cała czwórka będzie w rundzie wiosennej nadal grać w naszym zespole - dodaje nowy trener Skałek.

Stolczanie mają w planach kilka gier kontrolnych, w których zmierzą się m.in. z Interem Ożary, LKS Gilów, Polonią Bystrzyca Kłodzka, Piastem Nowa Ruda, Zachodem Sobótka, Ślężą Ciepłowody czy Unią Bardo.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA