Express-Miejski.pl

Będą ścigać się w podziemnych korytarzach. Survivalowy bieg Run4Gold w Złotym Stoku

Ekstremalny bieg będzie prowadził m.in. chodnikami Kopalni Złota w Złotym Stoku fot.: Run4Gold

To pierwszy bieg w Polsce, w którym uczestnicy będą musieli zmierzyć się z przyrodą, przeszkodami oraz trudami trasy przebiegającej przez Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

Bieg Run4Gold rozpocznie się 24 lutego o godz. 9. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich śmiałków ponad ośmiokilometrową trasę z wieloma naturalnymi przeszkodami. W czasie biegu uczestnicy zejdą aż sto metrów pod ziemię i będą mieli okazję przebiec przez Sztolnię Czarną i Sztolnię Gertrudę oraz pokonać niedostępny dla ruchu turystycznego szyb wentylacyjny. Jednak podziemne kopalniane chodniki nie będą jedynym utrudnieniem. Wcześniej biegacze zmierzą się z szeregiem kilkudziesięciu przeszkód usytuowanych na leśnej trasie.

Z uwagi na nietypowy charakter zawodów, uczestnicy biegu będą startować w dwudziestoosobowych grupach co 15 minut.

Nagrody będą przyznawane w kategoriach: kobiety open, mężczyźni open oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: K20, K30, K40, K50 i K60 oraz M20, M30, M40, M50 oraz M60. Dodatkowo statuetki czekają też najlepszych z gminy Złoty Stok oraz powiatu ząbkowickiego. Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach nie dublują się tzn. zwycięzca kategorii open, nie zostanie nagrodzony, jako zwycięzca w żadnej innej kategorii.

Ponadto bieg Run4Gold w Złotym Stoku wspólnie z biegiem Destroyer Race  (Mieroszów) oraz Wilczym Szlakiem (Międzygórze) tworzą wspólną inicjatywę. Każda osoba, która weźmie udział we wszystkich trzech biegach stanie do walki o „Puchar Sudetów”. Zawodnicy będą klasyfikowani na podstawie czasu łącznego uzyskanego podczas trzech biegów. Po ostatnich zawodach najlepszym biegaczom zostanie przyznana nagroda specjalna. 

W imprezie Run4Gold weźmie udział 260 zawodników. Ponad stu zapisało się do udziału w biegu zaledwie w kilka godzin od rozpoczęcia zapisów. Po kilku dniach lista startowa została zapełniona, co pokazuje ogromne zainteresowanie imprezą.

Organizatorami wydarzenia są: Marta Szumska-Adamiak (Szumol) z firmy „BTN AZYMUT” oraz Krzysztof Konopacki (Krikon) z grupy biegowej „Aby do Mety”. Głównym sponsorem jest Kopalnia Złota oraz Osada Górnicza, przy wsparciu gminy Złoty Stok i starostwa powiatu ząbkowickiego.

Rywalizować będą także dzieciaki

Organizatorzy przygotowali także osobny bieg dla dzieci. W kategorii Kids wystartuje łącznie 30 najmłodszych biegaczy. Wyznaczono dla nich dwie trasy - kids mini (dzieci w wieku od 3 do 6 lat), gdzie smyki będą ścigać się po kilkusetmetrowej leśnej trasie oraz kids junior (dzieci w wieku od 7 do 15 lat), która częściowo będzie przebiegać przez sztolnię Gertrudę.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. run4gold.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA