Express-Miejski.pl

Biegacze rywalizowali przy padającym deszczu. VII Bieg św. Floriana za nami [FOTO]

VII bieg św. Floriana w Srebrnej Górze fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

27 stycznia w Srebrnej Górze w ramach Otwartych Mistrzostw w Biegach Narciarskich Strażaków o Puchar Wójta Gminy Stoszowice odbył się VII Bieg św. Floriana.

Początkowo zawodnicy mieli ścigać się na nartach i uczestniczyć w biegu przełajowym, jednak brak śniegu po raz kolejny zmusił organizatorów do zmiany planów i przeprowadzenia tylko rywalizacji biegowej. Bieg odbywał się na dwóch dystansach. Kobiety rywalizowały na trasie około 5.5 km (jedna pętla), zaś panowie mieli do pokonania około 11 km (dwie pętle). Chęć uczestnictwa w imprezie zadeklarowało blisko 60 uczestników, jednak na starcie zjawiło się dokładnie 39 sportowców. Wśród nich byli reprezentanci lokalnych grup sportowych, m.in. Aby do Mety, Ząbkowicka Grupa Biegowa Frankesntein czy SGR Specialized.

Mimo dość ekstremalnych warunków pogodowych - oblodzonej nawierzchni i padającego deszczu - bieg w radosnej atmosferze i z uśmiechem na ustach szczęśliwie ukończyli wszyscy zawodnicy.

Jako pierwsza metę przekroczyła Ewa Kowalska  z Prus, która pokonała trasę przeznaczoną dla kobiet w czasie 25 min i 12 sek. Dwadzieścia sekund po niej na mecie zameldowała się Ewa Błauciak  z Tarnowa, która okazała się najszybszą w kategorii kobiet należących do grona strażaków. Trzecia pozycja przypadła Barbarze Szpilarewicz z Lubnowa (czas: 26 min 53 sek.). Wśród mężczyzn triumfował Dariusz Bodio z Ziębic, któremu pokonanie trasy zajęło 46 minut i 35 sekund. Drugi był Marek Leśnicki z KP PSP Jawor (czas: 48 min 18 sekund), który okazał się jednocześnie najszybszym strażakiem. Trzecia pozycja przypadła Krzysztofowi Cieśli, także z Ziębic (czas: 49 minut i 1 sekunda).

Wyniki:

Klasyfikacja OPEN kobiet:
I miejsce: Ewa Kowalska
II miejsce: Ewa Błauciak
III miejsce: Barbara Szpilarewicz

Klasyfikacja OPEN mężczyźni:
I miejsce: Dariusz Bodio
II miejsce: Marek Leśnicki
III miejsce: Krzysztof Cieśla

Strażacy OSP i PSP - kobiety:
I miejsce: Ewa Błauciak
II miejsce: Barbara Szpilarewicz

Strażacy OSP i PSP - mężczyźni:
I miejsce: Marek Leśnicki
II miejsce: Maciej Błauciak
III miejsce: Roland Winnicki

Najmłodszym uczestnikiem biegu okazała się Paula Bernaczek, natomiast najstarszym Andrzej Abulewicz.

Organizatorami wydarzenia byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach i Gmina Stoszowice. Imprezę pod kątem ratowniczym zabezpieczali miejscowi strażacy-ochotnicy, a także strażacy-ochotnicy ze Złotego Stoku. Zawodnicy, przybyli goście, a także kibice po biegu mogli rozgrzać się ciepłą herbata i grochówką przygotowaną przez Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej w Srebrnej Górze.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA