Express-Miejski.pl

Będzie przebudowa ulicy Piastowskiej z ponad milionowym dofinansowaniem

Będzie remont ul. Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała 50 proc. dofinansowanie na remont ul. Piastowskiej i kilkudziesięciu metrów ul. Daszyńskiego.

To drugi rok z rzędu kiedy ząbkowicki samorząd otrzymuje środki finansowe z urzędu wojewódzkiego w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. W ubiegłym roku, dzięki środkom z tego samego programu gmina zrealizowała remont ul. Kamienieckiej.

Pełna nazwa zadania przeznaczonego do dofinansowania w 2018 roku brzmi „Przebudowa ulicy Piastowskiej i Daszyńskiego łączących drogę krajową nr 8 z drogą wojewódzką nr 385 w Ząbkowicach Śląskich”. Remont w głównej mierze skupi się na kompleksowej przebudowie ul. Piastowskiej i niewielkiego odcinka ul. Daszyńskiego. Na zatwierdzonej przez wojewodę dolnośląskiego liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania projekt gminy Ząbkowice Śląskie znalazł się na dziewiątym miejscu.

Łączny koszt zadania opiewa na kwotę ponad 2.4 mln zł, z czego gmina otrzyma 50. proc. dofinansowanie (ponad 1.2 mln zł).

ms. / em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Będzie przebudowa ulicy Piastowskiej z ponad milionowym dofinansowaniem

  2018-01-25 20:17:17

  gość: ~Kamieniecka

  Fajnie, a co z dalszym remontem Kamienieckiej???

 • 2018-01-25 20:25:51

  gość: ~peło

  widze ze kampania rozpoczeta :) :) głosów od księży burmistrz potrzebuje chyba . Czyżby bal sie przegranej??? :) :)

 • 2018-01-25 20:33:32

  gość: ~Piastowska

  O matko, ale wy jesteście popier..... Najpierw płaczecie, że nie ma dofinansowań, a teraz jak gmina dostaje polowe pieniędzy z zewnatrz na remont drogi to lament, ze dlaczego ta, a nie inna. Zrozumcie, ze każdemu dogodzić ciezko, w Ząbkowicach jest kilkadziesiąt drog, a nie tylko Kamieniecka. Pani Sobor, niech juz da sobie pani spokoj, ma pani pod domem ładna drogę, teraz pora by inni mieli możliwość jeżdżenia po normalnej drodze, a nie po szwajcarskim serze. Panie burmistrzu, w imieniu mieszkańców liczymy na szybka realizacje inwestycji i jak najmniej utrudnień

 • 2018-01-25 20:48:12

  gość: ~Zlodziejowka

  Powinni zrobić całą ulicę Daszyńskiego Bo akurat ulica piastowska to jedna z lepszych dróg na zlodziejowie . A tak poza tym całą zlodziejowe powinni zrobić.

 • 2018-01-25 21:08:36

  gość: ~GH

  @~Zlodziejowka
  Na złodziejowie sami bogacze mieszkają to stać ich na naprawę aut =) ludzie spokojnie i tak drogi robione sa nie bieżąco, jasne, ze wiele potrzebuje remontu, ale powoli, i tak jest lepiej niz za Marcinkowa czy Kotowicza i to pod każdym względem, nie tylko drog

 • 2018-01-25 21:55:45

  gość: ~Zabkowiczanka

  Panie burmistrzu, prosimy o remont kłodzkiej, od Orlenu przynajmniej do krzyżówki z sanepidem, bo stan tej drogi jest tragiczny. Tamtędy tez jeździły tiry przed wykonaniem obwodnicy. Niestety nie mamy w radzie nikogo kto by zabiegał o naprawę tego fragmentu. Poza tym to droga używana na pewno cześciej niz Piastowska.

 • 2018-01-30 16:52:49

  gość: ~zyx

  ostatnio dodany post

  @~Zlodziejowka
  a kto decyduje, że słaby wpis właśnie bardzo dobry bo totalną głupotą jest naprawa całkiem
  dobrego odcinka a Daszyńskiego -kompletna ruina zostanie -jak zwykle kretyńskie magistrackie decyzje

 • 2018-01-25 23:58:14

  gość: ~zZiębic

  Wy się cieszcie, że macie takiego burmistrza, bo u nas pani Bira przez cztery lata to zrealizowała bodajże dwa czy trzy remonty dróg i to jeszcze takich, które w zasadzie używane są rzadko. Te, które wymagają remontu są oczywiście pomijane, bo za drogo, bo nie ma dokumentacji, bo to, bo tamto, bo siamto. Doceniajcie fakt, że macie młodego burmistrza i nie zmarnował Wam trzech lat, tak jak to ma miejsce u nas

REKLAMA