Express-Miejski.pl

W niedzielę zaśpiewają dla Tosi Murczak. Koncert charytatywny w kościele sióstr Klarysek

10-miesięczna Tosia z Bielawy urodziła się z szeregiem wad genetycznych – agenezją kości krzyżowej i guzicznej z jednoczesną hiperplazją ostatnich trzonów lędźwiowych fot.: mat. prasowe

28 stycznia o godz 17. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Ząbkowicach Śląskich wystąpi schola parafialna „Światełka Pana” z Przedborowej.

Podczas koncertu zbierane będą pieniądze na operację dla 10-miesięcznej Antoniny Murczak pochodzącej z Bielawy. Dziewczynka urodziła się z szeregiem wad genetycznych – agenezją kości krzyżowej i guzicznej z jednoczesną hiperplazją ostatnich trzonów lędźwiowych. 

- W szpitalu we Wrocławiu dowiedziałam się, że u Tosi nie wykształciła się kość krzyżowa i guziczna. Oznacza to, że nigdy nie będzie chodzić. Jej bioderka są zwichnięte, miednica zdeformowana, a nóżki się nie zginają w kolanach. Lekarze mówili mi, że Tosia może być całe życie niepełnosprawna - mówi mama dziewczynki. - Szansą jest operacja przeprowadzona przez doktora Paleya, który po zapoznaniu się z naszą sytuacją podjął się naprawienia ekstremalnie skomplikowanej wady mojej córeczki. Pojawiło się światełko w tunelu. Jeśli stawimy się w Paley Institute istnieje 100 proc. szans, że Tosia będzie chodzić! Dzieci, których wady były uznawane za beznadziejne, po operacji mogły chodzić tak, jak zdrowe dzieci. Wierzę, że tak samo będzie z moją Tosią - dodaje.

Celem niedzielnego spotkania ze scholą parafialną jest pomoc małej Tosi Murczak. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie kosztownej operacji dziewczynki w Stanach Zjednoczonych.

mwinnik. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA