Express-Miejski.pl

W Opolnicy powstanie punkt rekreacyjno-turystyczny dla gości i mieszkańców

PORT w Opolnicy - projekt obiektu fot.: mat. prasowe

Lokalna Grupa Działania „Qwsi” przeznaczy blisko 191 tys. zł na budowę punktu rekreacyjno-turystycznego w Opolnicy. Obiekt będzie też spełniał funkcję świetlicy.

Punkt Obsługi Ruchu Turystycznego (w skrócie PORT) to projekt innowacyjnego miejsca zlokalizowanego w Opolnicy przy szlaku pontonowo-kajakowym. W okolicy nie ma takiego miejsca, które będzie ogólnodostępne przez całą dobę, zarówno dla turystów jak i mieszkańców, po wcześniejszym powiadomieniu osób opiekujących się budynkiem. Będzie to miejsce odpoczynku i integracji, dające wiele możliwości rozwoju oraz organizacji wydarzeń i spotkań. Będzie możliwość schronienia się tam przy niekorzystnych warunkach pogodowych, ugotowania i zjedzenie swoich posiłków, odpoczynku.

Punkt ma być uzupełnieniem działającego ruchu turystycznego, który doskonale wpisuje się w jego charakter. Odpoczynek na świeżym powietrzu, przy rzece, która w tym miejscu jest zabezpieczona malowniczą tamą, z możliwością zorganizowania sobie czasu wewnątrz budynku, jest niespotykaną atrakcją, z której skorzysta wiele ludzi. Będzie miejscem promocji sołectwa i gminy oraz turystyki aktywnej, która stale rozwija się w okolicy. Stanie się też punktem, w którym mogą spotykać się mieszkańcy, by realizować projekty dotyczące rozwoju Opolnicy, bazując na historii, kulturze oraz walorach przyrodniczych i chronionych zwierzętach, jakie występują, m.in. muflonach. Wyróżnia to Opolnicę i może sprawić, że stanie się miejscem turystycznym i celem wypraw.

Całość inwestycji to 305 955,28 zł, z czego wnioskowana kwota pomocy stanowi 190 890,00 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2018 roku.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA